بیش از سه میلیارد تومان برای مادران محروم خراسان شمالی هزینه شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: امسال سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در حوزه کمک به درمان سوء تغذیه کودکان و مادران باردار و شیرده و درمان بیماران خاص و صعب العلاج هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد روز چهار شنبه در نشست مشترک با دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه این اعتبار در حوزه کمک به رفع سوء تغذیه مادران و و کودکان و همچنین درمان بیماران خاص و صعب العلاج هزینه شده، افزود: هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۸۸۸ مادر باردار و شیرده مبتلا به سوءتغذیه تحت حمایت این نهاد قرار دارند که امسال برای این افراد بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی شمار کودکان مبتلا به سوء تغذیه  تحت حمایت کمیته امداد را هزار و ۳۴۰ نفر برشمرد و میزان اعتبار هزینه شده برای این افراد را ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.
وی افزود: هم اکنون ۲ هزار بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد هستند که امسال برای این افراد نیز حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha