۱۶ میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی روستای گیلانغرب اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: ۱۶ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی روستاهای دهستان "دیره" از توابع این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت رضایی عصر چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات دهستان دیره با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان مرتبط حوزه روستایی در مرکز این دهستان، افزود: این اعتبار برای اجرای طرح هادی روستای "نسار"، تعمیر و بازسازی ایستگاه پمپاژ روستای "بطیار"، تکمیل مسجد روستای"نسار"، تعریض پل تنگه حاجیان و جدول گذاری معابر روستاهای "درخشنده"  و"شنقال خالدی " هزینه می شود.

 وی اظهار داشت: اصلاح و بهینه سازی خطوط داخلی  و روشنایی معابر برق مناطق روستایی توسط اداره برق،  تسریع در روند گازرسانی به ۲۰ روستای دهستان که هم اکنون از ۸۰ درصد پیشرفت برخوردار است با افزایش اکیپ علمک گذاری طی روزهای آینده نیز از دیگر موارد مصوب در این جلسه بود.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: تاکنون علمک گذاری به هشت روستای شهرستان گیلانغرب انجام شده است.

رضایی ادامه داد: احداث یک باب مدرسه در روستای "اله مراد گلین " در دست پیگیری است و درخواست آن به استان کرمانشاه ارایه شده و اعتبار لازم جهت اصلاح خطوط و شبکه آب شرب دهستان دیره نیز اختصاص یافته و در حال مبادله موافقتنامه است.  

او اضافه کرد: مشکل آبرسانی به واحدهای مسکونی تازه ساخته شده روستای شهرک با تامین لوله مورد نیاز آن طی روزهای آینده مرتفع خواهد شد و مشکل تامین سوخت تراکتورداران از طریق جایگاه محل دهستان دیره نیز رفع  و مقرر شد نماینده و عامل به همین منظور توسط شوراها و دهیاران معرفی شود.

رضایی گفت: به منظور تامین به موقع کودشیمیایی سهمیه دهستان دیره مقرر شد نسبت به افزایش تعداد کارگزاران توسط جهادکشاورزی اقدام شود.

او از دیگر موارد مطرح شده را تعیین تکلیف تنها روستای باقیمانده دهستان جهت تصویب طرح هادی ظرف مدت یک هفته توسط بنیاد مسکن و پیگری و اقدام لازم در خصوص برخی مشکلات خدمات عمران روستایی، جابه جایی تابلو منطقه گردشگری گلین از طریق بخشداری مرکزی، بنیاد مسکن و راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد.

او افزود: در خصوص تقاضای احداث پارک در روستای شهرک و دیگر روستاها مورد درخواست مقرر شد دهیاران و شوراها پیشنهادات لازم را جهت تغییر کاربری به بنیاد مسکن ارایه نمایند تا اقدام لازم به عمل آید و همچنین اختصاص اعتبار جهت بازسازی، احیاء و مرمت مزار شهدا روستاها و همچنین احداث یادمان خلبان شهید منوچهر فتاحی نیز در دست پیگیری است.

در این نشست  جمعی از اهالی به نمایندگی از روستاهای دهستان حضور داشتند.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب بر حضور مدیران در روستاها برای احصاء هرچه بهتر مسایل و مشکلات از زبان مردم و تصمیم گیری مناسب مسوولان تاکید کرد.

ادای احترام به مقام شامخ شهیدان امیر سرتیپ دوم خلبان منوچهر فتاحی و رضا پرون با حضور در منزل این شهیدان در دهستان دیره و تجلیل از تعدادی از خانواده های دارای معلول منطقه گلین به مناسبت هفته گرامیداشت معلولان از دیگر برنامه های امروز در گیلانغرب بود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha