۶ هکتار زمین کشاورزی در لارستان فارس رفع تصرف شد

لارستان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی لارستان فارس گفت: ۶ هکتار از زمین های کشاورزی در منطقه دهکویه این شهرستان از دست سودجویان و متصرفان عرصه های ملی آزاد و بازپس گیری شد.

 روابط عمومی جهادکشاورزی لارستان، پنجشنبه از زبان محمدجواد مظفری اعلام کرد: برخی سودجویان که به صورت غیرمجاز و شبانه اقدام به تغییر کاربری زمین های کشارورزی در منطقه دهکویه لارستان می کردند شناسایی شدند.

وی بیان کرد: تمام ساخت و سازهای غیرمجاز از سوی این سودجویان با هماهنگی و همکاری دستگاه قضایی شهرستان لارستان تخریب و بازپس گیری شد.

مظفری گفت: سودجویان و متصرفان عرصه های ملی و کشاورزی در اقدامی غیرقانونی و با تغییر کاربری های غیر مجاز شبانه اقدام به ساخت و ساز شامل پی کنی، شالوده و دیوار و فنس کشی می کردند که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت اراضی ملی در جهاد کشاورزی شهرستان این افراد شناسایی شدند.

او گفت: عملیات تخریب و بازپس گیری این میزان زمین تصرف شده در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی بوده است.

به گفته این مسئول، کار تخریب و بازگشت به وضعیت سابق در زمین های تصرف شده با دستور قضایی و نظارت نماینده دادستان شهرستان لارستان و همراهی یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی و نیروهای اداره امور اراضی این شهرستان انجام شد.

مظفری با تاکید بر استمرار مقابله با تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان لارستان اظهار داشت: تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز تا کوتاهی کامل دست متصرفان در عرصه های کشاورزی این شهرستان با قوت ادامه دارد.

شهرستان لارستان دارای ۵۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان ۳۲ هزار هکتار دیم و ۲۳ هزار هکتار نیز آبی است. این شهرستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha