درمان نشدن بی‌اشتهایی در مبتلایان کرونا عامل ابتلا به سوء تغذیه است

اراک- ایرنا- مدیرگروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شماری از مبتلایان به کووید-۱۹ در جریان بیماری خود، کم‌اشتهایی را تجربه می‌کنند که در صورت درمان نشدن، عوارضی چون بروز ضعف شدید، سوء تغذیه و تأخیر در بهبود را رقم می‌زند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر «حامد جعفری» افزود: بی‌اشتهایی به‌دلیل عملکرد سایتوکاین‌های پیش‌التهابی در مغز از جمله TNF-alpha و اینترلوکین-۶ ایجاد می‌شود که بسیاری از افراد مبتلا به کووید-۱۹ آن را در کنار سایر علایم تجربه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه راهکارهای تغذیه‌ای در کنترل علایم کرونا بسته به شرایط مختلف بروز آن متفاوت است، توصیه کرد: افرادی که با ابتلا به کووید-۱۹ دچار بی‌اشتهایی شده‌اند باید مواد غذایی را در حجم کم و با تعداد وعده‌های متعدد بخورند، از مصرف مواد غذایی به‌صورت سرد و با دمای پایین پرهیز کرده و بکوشند محرک‌های بو که در کاهش اشتها اثر دارد را به حداقل برسانند.

وی ادامه داد: این بیماران باید میوه‌ها و آب میوه‌های طبیعی، انواع سالادها و سبزیجات به‌صورت خام، میان وعده‌هایی نظیر انواع مغزها و خشکبار و همچنین میان وعده‌های مقوی نظیر شیربرنج، فرنی و شله‌زرد، چای لیمو و زنجبیل، مکمل‌های غذایی پرکالری و پر پروتئین به‌صورت محلول و مایع را در سبد غذایی خود قرار دهند و مواد غذایی را بیشتر به‌صورت پوره و نرم استفاده کرده و از مصرف مواد غذایی خشک و سفت دوری کنند.

مدیرگروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در صورت رفع نشدن معضل بی‌اشتهایی و بدتر شدن شرایط بالینی در کرونا و وضعیت تغذیه فرد مبتلا باید حمایت تغذیه‌ای و دریافت مواد مغذی از طریق تغذیه انترال (تغذیه با لوله) انجام شود و زیر نظر متخصصان و کارشناسان تغذیه فرمول‌های مخصوص طراحی و از طریق لوله های بینی، معده‌ای یا روده‌ای به بیمار تزریق شود.

تاکنون شمار فوت شدگان کرونا در استان مرکزی به ۲ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده است.
شیوع ویروس کرونا از اسفند سال ۹۸ آغاز و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha