سرعت وزش باد در پری به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد با ۸۳ کیلومتر بر ساعت از ایستگاه هواشناسی پری از توابع شهرستان ماهنشان گزارش شد.

حسین سلطانی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده سرعت وزش باد در خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه به میزان ۷۶، خدابنده ۷۲، سجاس از توابع شهرستان خدابنده،  دندی از توابع شهرستان ماهنشان و ارمغانخانه در شهرستان زنجان ۶۵، شهرستان سلطانیه و زرین رود از توابع شهرستان خدابنده ۶۱، حلب در شهرستان ایجرود ۵۸ و شهرستان زنجان و صائین قلعه از توابع شهرستان ابهر ۵۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید.  

وی با بیان اینکه امروز بعدازظهر نیز وزش باد نسبتا شدید شروع خواهد شد و میزان دما نیز کاهش می یابد، اظهار داشت: صبح امروز هوای زنجان قسمتی ابری تا ابری و بعداز ظهر نیز با رگبار باران و احتمال وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر نیز ریزش برف پش بینی می شود.

سلطانی، تصریح کرد: این سامانه بارشی روز جمعه /۱۲ آذر ماه/ از استان زنجان خارج خواهد شد و تا یکشنبه /۱۴ آذر ماه جاری/ شرایط آب و هوایی این استان به شکل پایدار خواهد بود اما سرما و یخبندان صبحگاهی را طی این مدت شاهد خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس داده های ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته، گیلوان با ۲۹ درجه سانتیگراد گرمترین و گرماب با  ۲ درجه سانتیگراد سردترین نقاط این استان بودند. 

سلطانی افزود: در زمان حاضر میزان دمای هوای شهر زنجان (مرکز استان) ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۵ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha