سردار سلامی: اعجاز ولایت، نجات ملت ایران از توطئه‌های همه‌جانبه است

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هنر، شاهکار و اعجاز ولایت در این ۴۳ سال این بوده که ملت ایران را از میان توطئه‌های سخت و سنگین و همه‌جانبه نجات داده است.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه در اجلاسیه نهایی کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: ملتی که از ارزش‌های سرزمینی و عقیدتی خود در برابر استعمارگران دفاع نکند، بدون شک ذلیل خواهد شد.

وی یادآور شد: دفاع مقدس هشت ساله برای ملت ایران یک آزمایش الهی بود و ایرانیان غیور و سلحشور از این برهه حساس و خطیر با سربلندی بیرون آمدند.

حماسه مردم ایلام در دفاع مقدس جاودانه است

وی افزود: دوران دفاع مقدس زیباترین و جامع‌ترین جلوه‌های رشادت و همبستگی ملی ایرانیان را به نمایش گذاشت و در این میان مردم استان ایلام حماسه‌ای رقم زدند که تا ابد جاودانه و ماندگار خواهد بود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: ایلام تنها سرزمین شهیدان ایلامی نیست، کوه‌ها و دشت‌های این دیار مفتخرند که بر قامت و صورت شهیدان والامقام بوسه زده و نجواهای شبانه رزمندگان عارف و مجاهد همچنان از جای جای این استان شهیدپرور به گوش می‌رسد.

سردار سلامی یادآور شد: ایلامیان همیشه قهرمان با تاسی به سیره(ع) که اگر ملتی در برابر دشمن متجاوز سر تسلیم فرود آورد ، ذلیل می‌شود با بسیج تمامی اقشار بویژه ایلات و طوایف در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردند و اجازه ندادند وجبی از این سرزمین زرخیز به تصرف دشمن درآید.

آمریکا و متحدانش در این ۴۳ سال از تلاش برای خالی کردن سفره عزت ملت ایران دست برنداشتند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید باور کنیم که در ۴۳ سال از عمر بابرکت انقلاب و نظام لحظه‌ای نبوده است که آمریکا و متحدانش با آرایش نظامی، سیاسی، اقتصادی و عملیات روانی و همچنین جنگی که علیه ملت ما شکل دادند، برای پشیمان کردن مردم از انقلاب و خسته کردن مردم و خالی کردن سفره عزت مردم دست از تلاش و توطئه برنداشته‌اند.

سردار سلامی افزود: همه این را می‌دانند که نقشه استکبار، نقشه سیاسی آمریکا برای ملت ایران ظرف ۴۳ سال گذشته نقشه‌هایی خطرناک، وسیع و توام با توطئه‌های عمیق برای شکست دادن ملت ما بوده است.

اگر شهیدان نبودند امروز نمی‌توانستیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: اگر شهیدان آن دوران باشکوه نبودند که به ما ایستادگی، شجاعت و شکیبایی را بیاموزند امروزه نمی‌توانستیم در مقابل دشمنان در بیش از چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب و نظام ایستادگی کنیم.

وی بیان کرد: شهدا در جوار رحمت الهی زنده و ناظر هستند و ارتزاق می کنند و این‌ جنبه ملکوتی شهادت است.

وی ادامه داد: عظمت شهادت ملت ایران اسلامی، آزاد کردن ملت‌ها و شکست دادن شیاطین عالم است، دلیل و برهان بر صبر و شکیبایی در برابر دشمنان نظام و انقلاب است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: قدرتی که در مقابل ایران اسلامی ایستاده است در حال عقب رفتن است و ما به وضوح آثار عقب‌نشینی آنها را می‌بینیم اما ملت ایران اسلامی دشمن شناس هستند و همیشه با خشم خود دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.

سردار سلامی تاکید کرد: مردم ولایتمدار استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان و کردستان مردمانی نبودند که از دشمن بترسند، محکم ایستادگی کردند و تا اینکه جنگ با هنرنمایی شهیدان به پایان رسید.

اگر به تعداد شهدای ایلام در صدر اسلام حضور داشتند، ائمه(ع) تنها نمی‌ماندند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهدا با اخلاص، جانفشانی و مجاهدت‌های خود به حیات اسلام عزت بخشیدند، چرا که هر حفره کوچک در تمامیت ارضی کشور در هر طولی از جغرافیای یک ملت می‌تواند نقطه هجوم قدرت‌های بزرگ استبدادگر برای اشغال یک سرزمین باشد.

سردار سلامی اظهار داشت: باید راه را در همه نقاط برای دشمن بست که این هنر  مردم شریف، بزرگ و حماسه‌آفرین ایلام است این هنر دیار بزرگانی است که سه هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند. 

وی افزود:  اگر چنانچه این تعداد شهید ایلام در واقع در عاشورای سال ۶۱ هجری بودند هرگز امام حسین(ع) در میان نبرد تنها نبود و اهل بیت(ع) به اسارت نمی‌رفتند.

سردار سلامی ادامه داد: اگر به تعداد شهدای ایلام در کوفه بودند امام علی(ع) ضربت نمی‌خورد و امام حسن مجتبی(ع) در قلب نبرد در مقابله با سپاه معاویه تنها نمی‌ماند.

اگر شهیدان نبودند، ما را از جغرافیای سیاسی جهان حذف می‌کردند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  تاکید کرد: اگر شهیدان نبودند ما را از جغرافیایی سیاسی جهان حذف می‌کردند و همانگونه قبل از انقلاب در میدان اسارت برده‌برداری مدرن محصور کردند و انقلاب بود که این مردم را از اسارت خارج کرد.

سردار سرلشکر سلامی افزود: حوادث و وقایع از صدر اسلام تاکنون درسی تلخ و عبرت‌آموز برای ملت ایران است و اگر مسلمانان سستی کنند و امام و پیشوای خود را در قلب خطرات تنها بگذارند آنگاه کافران بر مسلمانان غلبه می‌کنند.

وی بیان داشت: مردم ایران و جوانان عزیز پس از انقلاب تاکنون ثابت کردند که پای آرمان‌های انقلاب و امام(ره) هستند.

فرار آمریکایی‌ها از افغانستان نشان داد آنها از سایه می‌ترسند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: فرار آمریکایی‌ها از افغانستان نشان داد آنها از سایه می‌ترسند، در حالی‌که قدرت ایران عین واقعیت بوده و سایه نیست.

سردار سلامی یادآور شد: عظمت شهیدان باعث شد اسلام حیات جاودان پیدا کند و پرچم اسلام به اهتزاز درآید و تا ابد ماندگار شود.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی سرشار از منابع ، هوش، استعداد، مکتب، شور و شعور انقلابی است و با این ویژگی‌های ممتاز از دشمنان ترس و واهمه‌ای ندارد.

حضور مردم در صحنه به کارگزاران قوت قلب می‌دهد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضور مردم در صحنه به کارگزاران نظام قوت قلب و آرامش خاطر می‌دهد تا با قدرت بیشتری برنامه‌ها را برای توسعه همه‌جانبه نظام ادامه دهند.

سردار سلامی تاکید کرد: نیروهای مسلح پیشمرگ ملت ایران هستند و خود را برای هرگونه تهاجمی از سوی دشمنان آماده کرده‌اند و همچون ۴۳ سال گذشته اجازه تعدی به این سرزمین را نخواهند داد.

وی ادامه داد: ما تسلیم نمی‌شویم، ما پیش می‌رویم، ما دشمن را می‌شکنیم و این عهد ما با شهیدان است.

زنان و دختران ما هیچگاه پژواک صدای بیگانه نشدند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران در تهاجم فرهنگی ایستادند، جوانان مساجد و نماز را ترک نکردند، زنان و دختران عفیف ما چادر و روسری از سر بر نداشتند و پژواک صدای بیگانه نشدند.

سردار سلامی اضافه کرد: درود بر شرف دختران و زنانی که اینگونه فاطمه‌وار در میدان نبرد ایستادند و این زیباترین، دل‌انگیز ترین و ستایش‌برانگیز ترین رفتار یک ملت است.

وی با ذکر اینکه دشمن با همه نیت‌های شوم اما از کلامی شیک و عامیانه‌پسند استفاده می‌کند، ادامه داد: آنچه بر زبان و در قلب دشمنان است، متفاوت است.

ملت ایران را تحریم کردید بعد پیام تبریک عید نوروز می‌فرستید

سردار سلامی با ذکر اینکه دشمنان در دلهای‌شان آرزوی از بین بردن ملت ایران دارند ولی در زبان خود را حامی آنها می‌دانند، افزود: آنها قوم زور هستند و ایران بخوبی آنها را می‌شناسند و ملت ما آگاه بوده و فریب افکار شیطانی آنها را نخواهند خورد.

وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی دشمن گفت: ملت ایران را تحریم کردید بعد پیام تبریک عید نوروز می‌فرستید، شما فکر می‌کنید ملت ایران شما را نمی‌شناسد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما مشکلاتمان را داخل خود کشور حل می‌کنیم، می دانیم مشکلات هست، کدام‌ کشور است که مشکل نداشته باشد، آیا آمریکا مشکل ندارد، آیا میلیون‌ها کارتن‌خواب ندارد، آیا توانسته است برای همه خدمات بهداشتی و درمانی فراهم کند، چقدر بی‌خانمان و افراد بیکار دارند.

نیروی پلیس شما خانه‌های فقرا را خراب می‌کند اما ما برای فقرا خانه می‌سازیم

وی گفت: نیروهای پلیس تحت مدیریت و مسوولیت شما، خانه‌های فقرا را خراب و مصادره می‌کند اما ما در ایران برای فقرایمان خانه می‌سازیم و تا آنچه در توان داریم در این زمینه خدمت می‌کنیم.

سردار سلامی ادامه داد: مسوولان ما بدون هیچگونه احساس خطری بین مردم هستند و با آبروی خود پل ارتباط با مردم می‌شوند تا عزت را به آنها بدهند.

وی یادآور شد: مملکت ایران مملکت شهادت است و همانگونه که فرمانده پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی هم اعلام‌ کردند ما ملت شهادت هستیم و امام راحل نیز فرمودند، ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ملت ایران دشمن را می‌شناسد و امروز دشمن تلاش دارد از شهادت سوء استفاده کند ولی آنها در جغرافیا و تهاجم سیاسی عقب نشسته و شکست خورده‌اند.

ملت ایران جای دوست و دشمن را عوض نخواهد کرد

وی بیان کرد: آنها فکر می‌کنند ملت ایران حرفهای آنها را می‌شنوند ولی بدانند که مردم فهیم، عزیز، شریف و دشمن‌شناس ایران جای دوست و دشمن را عوض نخواهد کرد.

سردار سلامی خطاب به دشمنان گفت: به دشمنان می‌گوییم  کنار بروید چرا که شما بارها خشم ملت ایران را دیده‌اید.

وی اظهار کرد: امروز کشور ایران در حال پیشرفت در همه عرصه‌های علمی، فنی و اقتصادی بوده و اگرچه مشکلات وجود دارد ولی تلاش برای حل آنها فراوان است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: ما میدان را ترک نمی‌کنیم و چون همیشه در صحنه هستیم هم بر دشمن و هم بر مشکلات پیروز خواهیم شد.

ارزش صبر خانواده‌های شهدا کمتر از شهادت نیست

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ارزش صبر شما پدران، مادران ، برادران و فرزندان شهدا از خود شهادت کمتر نیست.

سردار سلامی افزود: آنها به آرزوی خود می‌رسیدند وقتی شهید می‌شدند و شما آرزوی خود را از دست می‌دادید.

وی اظهار داشت: درود بر شما خانواده‌های عزیز شهیدان که اینچنین آرام، شاکر، صبور و مقاوم ایستاده‌اید و شهدا به شما و کشور ما نورانیت و آرامش بخشیدند.

سردار سلامی گفت: هرچند جنگ در جبهه نظامی تمام شد و در خیال دشمن هم دیگر اندیشه تهاجم به این سرزمین حتی شکل هم نمی‌گیرد اما توطئه‌ها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ایران انقلابی از ایران آنان زمان قدرتمندتر است و هر دشمنی می‌داند اینجا سرزمین اشغال‌شدنی نیست، دیگر کسی نمی‌تواند بر این مردم پیروز شود.

دشمنان با تحریم اقتصادی یک جنگ دیگر بر علیه ملت ایران راه انداختند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان راه را منحرف کردند و با جنگ روانی و اقتصادی یا تحریم اقتصادی یک جنگ دیگر علیه ملت ایران به راه انداختند.

سردار سلامی اظهار داشت: تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها، یک توطئه علیه ملت ایران از سوی کشورهای استکباری بود و این ایستادگی مردم در جنگ اقتصادی، کمتر از دفاع مقدس نیست.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به عنوان یک خادم کوچک به ملت ایران می‌گویم که شما بزرگتر و وسیع‌تر از این مشکلات هستید و ارزش کار شما از دفاع مقدس کمتر نبود.

سردار سلامی اظهار داشت: در این جنگ اقتصادی همه مردم ایران جنگیدند، همه با نسبت برابر در این جنگ مقاومت کردند و امامشان را مقتدا قرار دادند که اگر کشوری فکر تهاجم به این کشور داشته باشد، محکوم به فنا است.

یک ملت با استقامت بزرگ می‌شود

وی افزود: با استقامت است که یک ملت بزرگ می‌شود، شکست ناپذیر می‌شود و اینکه ملت ایستاد، قدرت خود را به رخ دشمن کشید.

وی افزود: هنر رهبری در این بود که دشمن را فرسوده کرد جلال دشمن را گرفت، قدرت را از دشمن گرفت.

رهبری گزینه‌های روی میز دشمن را به بایگانی فرستاد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رهبر دشمن را ضعیف و ناتوان کرد، دست‌های او را بست، راهکارهای او را مسدود کرد و گزینه‌های روی میزش را به بایگانی فرستاد.

سردار سلامی اظهار داشت: من شاید با احساس سخن بگویم ولی احساسی سخن نمی‌گویم ، ملت ایران باید بداند در موقعیت حساسی از تاریخ ایستاده است.

وی افزود: شما مردم با اراده ملی از مشکلات عبور کردید، ما در حال پیشرفت هستیم، با مشکلات درگیریم اما مخاطرات را پشت سر گذاشته‌ایم، مشکل با مخاطره فرق می‌کند.

وی اظهار داشت: این دشمن است که از کیلومترها دورتر صدای قدرت شما و صدای بچه‌های شما را می‌شنود.

سردار سلامی گفت: شما دست دشمن را در تحریم با ایستادگی خود بسته‌اید، شما تسلیم نشدید.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: می‌دانم جوان شما هرگز حسرت نمی‌خورد، این پیام شهیدان است زیرا شهیدان، شهید شدند که ما در جنگ پیروز شویم.

سردار سلامی افزود: دشمن می‌خواست چهره اقتصادی ایران، چهره‌ای ضعیف باشد، می‌خواست ملت ایران را فقیر و ناتوان، آواره و مظلوم کند.

وی افزود: مردم ایران دشمن را دیده‌اند و می‌شناسند، مردم و سرزمین سوریه و عراق را دیده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha