پنج  هزار و ۸۹ نفر معلول در کاشان شناسایی شده است
عکس تزئینی است

کاشان - ایرنا - رییس اداره بهزیستی کاشان گفت: پنج هزار و ۸۹ نفر معلول در این شهرستان شناسایی شده است که از این شمار ۴ هزار و ۲۳۱ در مناطق شهری و ۸۵۸ نفر نیز در روستاها زندگی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ام‌البنین متقی‌نژاد روز پنجشنبه به مناسبت هفته گرامیداشت معلولان (هشتم تا ۱۴ آذر) در نشست خبری افزود: اداره بهزیستی کاشان از دی  ۱۳۹۹ تا پایان شهریور امسال افزون بر چهار میلیارد و  ۳۶۳ میلیون ریال برای مددجویان زیر پوشش هزینه کرده است.
وی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال ۵۲ طرح خوداشتغالی با اعتبار ۲۸ میلیارد ریال در شهرستان کاشان اجرا شد که برای هر کدام از این طرح‌ها بر پایه تشخیص مددکار اجتماعی و کارشناس اشتغال از ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال تسهیلات به مددجو پرداخت می‌شود.
رییس اداره بهزیستی کاشان افزود: سه میلیارد و ۸۱۴ میلیون ریال بیمه خویش‌فرما برای ۸۸ معلول زیر پوشش  و ۲ میلیارد و ۱۹ میلیون ریال نیز  برای ۴۲ مورد وام کارفرمایی به معلولان  در نیمه اول امسال پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی برای خرید و یا ساخت خانه به خانواده‌های دارای ۲ معلول یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و یک معلول ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض کمک می‌کند که امسال در شهرستان ۲ میلیارد ۷۳۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

پنج  هزار و ۸۹ نفر معلول در کاشان شناسایی شده است


متقی‌نژاد پرداخت یک میلیارد و ۷۵ میلیون ریال برای خرید ویلچر، عصا، اسپیکر، لوح و قلم، ساعت گویا، تشک مواج و سمعک به معلولان زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان کاشان از دیگر اقدام‌های این اداره بیان کرد.
وی در خصوص اشتغال معلولان نیز توضیح داد که بر پایه قانون جامع حمایت از معلولان هر اداره موظف است سه درصد از سهمیه استخدام خود را به معلولان اختصاص دهد که این مهم در کاشان مانند دیگر مناطق کشور بخوبی اجرا نمی‌شود.
شهرستان کاشان دارای ۱۵ مرکز نگهداری از معلولان است که ۱۱ مرکز آن روزانه و بقیه شبانه‌روزی است در این مرکزها نزدیک به یک هزار نفر معلول نگهداری می‌شوند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha