رویداد استارتاپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان و جانبازان آغاز شد

تهران- ایرنا- پیش رویداد سومین رویداد ملی "استارتاپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان و جانبازان" از امروز (پنجشنبه) با فعالیت ۱۵ ایده منتخب از سوی هیات داوران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا از مرکز خبر وبدای دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در نشست مجازی این رویداد ملی که به همت مدیریت توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مراکز خصوصی و خیریه برگزار شد، فرهاد طباطبایی قمشه دبیر علمی این رویداد گفت: امروز تیم های تشکیل شده از صاحبان ۱۵ ایده منتخب و همراهان آنان، با هدایت و راهنمایی منتورهای (مشاوران) رویداد، نسبت به بررسی همه جانبه و تکمیل ایده مربوطه اقدام می کنند و افتتاحیه رسمی رویداد روز جمعه ۱۲ آذرماه با حضور داوران و منتورها و برای تبادل نظر بر روی طرح اولیه تهیه شده از ایده ها برگزار می شود.

وی ادامه داد: سپس از میان ۱۵ ایده کارشناسی شده، سه ایده در مراسم اختتامیه که عصر شنبه ۱۳ آذرماه و همزمان با روز جهانی معلولان خواهد بود، معرفی می شود.

مدیر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تصریح کرد: این رویداد، با هدف توسعه فناوری توانبخشی برای ارائه سهل تر و در دسترس تر خدمات توانبخشی، بهزیستی و سلامت اجتماعی به همه آحاد جامعه و ملت شریف ایران، برگزار شده است.

در ادامه، معیری رییس این رویداد درباره روند اجرایی و چگونگی فرآیند اجرایی پیش رویداد توضیح داد: این ۱۵ ایده برتر براساس امتیازات هیات داوران، صاحبان و تیم های ایده پرداز، از میان ۴۵ ایده، حداقل از ۷ داور و حداکثر از ۱۰ داور امتیاز قابل قبول و مجوز ورود به رویداد را دریافت کرده و انتخاب شده اند.

وی افزود: تیم های تشکیل شده برای این  ۱۵ ایده، طی امروز و نهایتا فردا، با تکمیل و رفع نواقص ایده خود، با یکدیگر به رقابت می پردازند.

معیری با اشاره به اینکه فردا جمعه پس از مراسم افتتاحیه رویداد، طرح اولیه کسب و کار مربوط به ایده، به داوران رویداد ارایه خواهد شد ادامه داد: تا از میان آنها، سه ایده انتخاب و از هدایای نقدی بهره مند شوند. ضمن آنکه همه این ۱۵ ایده منتخب مورد حمایت شتابدهندگان، سرمایه گذاران، صندوق نوآوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش های فناوری دانشگاه ها قرار می گیرند.

رییس رویداد استارت آپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان اظهار داشت: فردا صبح پس از مراسم رسمی افتتاحیه، صاحبان هر ایده باید در مدت ۷ دقیقه، طرح اولیه کسب و کار از ایده خود را در حضور داوران و سرمایه گذاران ارائه بدهند و آنان را مجاب کنند تا بتوانند حمایت های مادی و معنوی از این ایده ها ه دست بیاورند.

معیری اضافه کرد: در این میان ۱۵ تن از متخصصان و فعالان حوزه فناوری توانبخشی به عنوان منتورهای رویداد، هر نیم ساعت در یکی از اتاق های جلسات و در کنار تیم های ایده پرداز قرار می گیرند و با بیان نقاط قوت و ضعف ایده هر گروه، در تکمیل و تهیه طرح اولیه از ایده، به آنها کمک می کنند.

در این رویداد علاوه بر فعالیت تیم های ایده پرداز در اتاق های جلسات مجازی، در طول روز و طی چهار مرحله، با سخنرانی چهار تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران ،شرکت کنندگان با مباحث مربوط به تولید محصول، کسب و کار، رقابت حرفه ای و ...  آشنا خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha