کمیته‌ای برای بررسی افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت تشکیل شد

تهران- ایرنا- جزییات، بندها و تبصره‌های لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت مورد بررسی قرار گرفت و در آن کمیته‌ای برای بررسی افزایش پلکانی حقوق کارکنان در نظر گرفته شد و هفت هزار میلیارد تومان هم به جبران خسارت کشاورزان در سال آینده اختصاص یافت.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسات فوق‌العاده هیات دولت برای بررسی و تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور روز پنجشنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر تشکیل شد.

در این جلسه درمورد افزایش حقوق کارکنان مقرر شد کمیته‌ای این موضوع را بررسی کند به گونه‌ای که افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام شود تا کارکنانی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند افزایش حقوق بیشتری داشته باشند.

در ادامه این جلسه همچنین در راستای مردمی کردن اقتصاد و مشارکت مردم در اداره امور مقرر شد: دستگاه‌های اجرایی طرح های نیمه تمام در سطح استانی و ملی را با مشارکت بخش خصوصی تکمیل کنند.

در جلسه هیات وزیران برای توسعه اینترنت همگانی ودسترسی همه آحاد مردم به اینترنت تصمیم گرفته شد تا توسعه و تکمیل زیرساخت‌های برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق کشور با اولویت و به سرعت انجام شود.

در این جلسه همچنین با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد برای تقویت صندوق بیمه کشاورزی، حدود هفت هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به منظور جبران خسارت کشاورزان اختصاص یابد تا در صورت تایید نهایی توسط مجلس شورای اسلامی، این مبلغ در این زمینه هزینه شود.

در جلسه هیات دولت همچنین در زمینه اختلاف فدراسیون فوتبال، صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان در خصوص حق تبلیغات محیطی تصمیم گرفته شد کارگروهی متشکل از این سه دستگاه موضوع را بررسی و پیشنهاد مشخصی را برای تصویب به هیات دولت ارایه دهد.

هیات دولت برای ادامه بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و جزییات آن فردا (جمعه) نیز تشکیل جلسه فوق‌العاده می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha