۶ مرکز خرید اموال مسروقه در زاهدان پلمب شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان از شناسایی و پلمب ۶ مرکز ضایعاتی خرید و فروش اموال مسروقه در این شهرستان خبر داد.

ابوالفضل احمدزاده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگارایرنا اظهارداشت: طی چند ماه گذشته با توجه به ارائه الگوی صیانت از اموال و تاسیسات عمومی مورد استفاده مردم از طرف دادستانی و برگزاری کلاس‌های آموزشی و تخصصی با حضور روسای کلانتری‌ها،مسوولان ادارات و شرکت‌های متولی اموال عمومی توسط این معاونت و همچنین الزام به تشکیل گشت‌های مشترک با محوریت مراقبت حداکثری، در سه ماه اخیر ۶ واحد ضایعاتی پس از شناسایی دقیق و احراز اینکه اقدام به خرید اموال مسروقه تاسیسات عمومی مورد استفاده مردم می‌کردند با دستور قضایی پلمب و پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی به دادسرا معرفی شدند.

وی افزود: از ابتدای امسال نظارت پایدار و مستمر با مشارکت تمام نهادها و اداراتی که به طور عمومی به مردم خدمت رسانی می‌کنند در دستورکار جدی دادستانی قرار گرفته و ضمن برگزاری جلساتی با محوریت نظارت و پیگیری حقوق عامه، به نحو صریح مطالبات به حق مردم از سوی مدعی‌العموم به اطلاع آنان رسیده و به صورت منظم هر ماه گزارش صیانت از اموال و تاسیسات از مدیران و مسوولان مربوطه گرفته می‌شود.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان تصریح کرد: این کار کماکان ادامه دارد تا روند آماری سرقت و تخریب‌ها کاملاً روشن شده و اقدامات پیشگیرانه و صیانتی انجام شود.

وی تاکید کرد: دادستانی زاهدان اقتضای آن را دارد که علاوه بر تعلیم آموزش‌های لازم به ضابطان عام و خاص دادگستری، به مدیران و مسوولان مربوطه نیز تذکراتی جدی دهد که اموال و تاسیسات عمومی در اختیار آنان، امانت عمومی و شرعی بوده و در صورت احراز خیانت، طبق دستورالعمل ترک فعل مدیران اقدام قانونی و قضایی متناسب صورت گرفته و به اطلاع عموم نیز رسانده می‌شود.

احمدزاده ادامه داد: تمام ضایعاتی‌ها و خریداران اشیای دورریز و به اصطلاح "لاک" هوشیار باشند که به هیچ وجه این قبیل وسایل را که احتمال سرقتی بودن دارد خریداری نکنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha