ثبت‌نام آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی تمدید شد

تهران - ایرنا - سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام در هشتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا – سامفای دانشگاهی) سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش روز جمعه گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان سنجش آموزش کشور، پیرو اطلاعیه ۱۹ آبان ماه به اطلاع متقاضیان نام نویسی در هشتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) سال ۱۴۰۰ می‌رساند، به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ ۱۱ آذرماه برای ثت نام اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است که بتوانند تا روز چهارشنبه  ۱۷ آذرماه ۱۴۰۰ نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

براساس این گزارش، متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و فراهم  کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به نام نویسی در آزمون مذکور اقدام کنند. در ضمن متقاضیانی که قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کد رهگیری ثبت نام دریافت کرده اند، نیز می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام هشتمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز چهارشنبه ۳ آذرماه آغاز  شد. نام‌نویسی منحصراً به‌صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org انجام می گیرد.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۸۵۰ هزار تومان) به‌عنوان وجه نام‌نویسی، اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) را دریافت کنند.

متقاضیان شرکت در حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، باید کارت اعتباری مربوط به نام‌نویسی را از طریق مرکز آموزش زبان فارسی حوزه‌های امتحانی خارج از کشور، تهیه کنند.

آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا – سامفای دانشگاهی) منحصراً در سطح دانشگاهی (آکادمیک) و شامل بخش‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت متقاضیان در این بخش‌ها سنجیده خواهد شد.

این آزمون صبح و بعدازظهر جمعه سوم دی ماه ۱۴۰۰ مطابق با ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی و ۱۹ جمادی الاول سال ۱۴۴۳ قمری هم زمان با حوزه‌های داخل کشور در حوزه‌های امتحانی خارج کشور در کشورهای عراق، لبنان، سوریه، ترکیه (ارزروم)، پاکستان و کره جنوبی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha