امامان جمعه شهرهای بوشهر بر تامین آب و برطرف کردن فقر تاکید کردند

بوشهر- ایرنا- امامان جمعه شهرهای استان بوشهر درخطبه های نماز این هفته با اشاره به وضعیت خشکسالی و بارندگی کم بر اجرای طرح های تامین آب و آبخیزداری و حل مشکل فقر و معیشت مردم در این استان تاکید کردند.

برازجان

امام جمعه برازجان گفت: کارشناسان معتقدند آبخیزداری در شرایط کنونی سریع ترین و بهترین و تنها راه مقرون به صرفه برای نجات کشور از کم آبی است .

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان به وضعیت آب در کشور، استان و شهرستان دشتستان اشاره کرد و افزود: در این برهه زمانی اجرای طرح های آبخیزداری مهمترین راهکار عبور از بی آبی است.

 وی اضافه کرد: تامین  اعتبار هم اکنون از مشکلات مهم در اجرای طرح های آبخیزداری و دولت و مجلس باید با توجه بیشتری به این موضوع زمینه را برای اجرای عملیات آبخیزداری درهمه حوضه‌های آبخیز کشور فراهم کنند.

مصلح همچنین از حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شهرستان دشتستان تشکر کرد و خواستار رسیدگی به مشکلات و مطالبات کشاورزان و باغداران این شهرستان  شد.

امام جمعه برازجان به ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: فراگیری دانش برای فهم و درک حقایق عالم هستی و رسیدن به جایگاه خودباوری و خوداتکایی و به دست آوردن تخصص همراه با تعهد و تهذیب و ازمیان برداشتن موانع و مشکلات تحصیل و تقویت روحیه ظلم و استکبارستیزی و توجه جدی به رسالت‌های انقلابی در جامعه از مهمترین وظایف جامعه دانشجویی است .

وی همچنین به روز ۱۲ آذر روز قانون اساسی نیز اشاره کرد و ادامه داد: قانون اساسی میثاق بزرگ ملی و دینی و انقلابی است و ستون فقرات نظام و در حقیقت مرکز سلسله اعصاب نظام است .

 مصلح در باره هزینه های بالای درمان اظهارداشت: بخشی از جامعه هنوز از بیمه های درمانی برخوردار نیستند و به گفته وزیر بهداشت هزینه های درمان، پرداخت از جیب مردم به ۴۳ درصد رسیده است و پوشش بیمه جمعیت ما هنوز کامل نشده و از طرفی خدمات آن نیز فراگیر نیست و بسیاری از پزشکان متخصص با بیمه ها قرارداد ندارند و بیمه شدگان نیز نمی توانند از بیمه خود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در برخی موارد کسی که بیمار می‌شود باید همه زندگی اش را بفروشد تا بتواند از پس هزینه ها برآید .

امام جمعه برازجان بر اجرای طرح پزشک خانواده و عملیاتی شدن این طرح بنا به گفته رهبر انقلاب تاکید کرد.

دیر

امام جمعه دیر گفت: مسئولان پیگیر مشکل آب شهرستان باشند

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود:شبکه آب دیر نیاز به اصلاح دارد و سهمیه آب مردم باید افزایش پیدا کند.

وی گفت: آب شیرین کن ٣ هزار متر مکعب برای دیر کافی نیست و باید افزایش پیدا کند و محیط زیست هم در ارتباط با آب شیرین کن همکاری لازم داشته باشد.

امام جمعه دیر بیان کرد : ته لنجی ساماندهی و زمین‌های محله "خورخندل" تعیین تکلیف شود.

وی  در ارتباط با بخشنامه وزیر کشور در انتخاب همکاران فرمانداران گفت: فرمانداران باید در انتخاب همکاران خود دستشان باز باشد.

امام جمعه در ارتباط با ١۶ آذر روز دانشجو گفت: دانشجویان افسران جنگ نرم در مقابل دشمن هستند و آرمان های شهدای ١۶ آذر را فراموش نکنند. 

گناوه

 امام جمعه گناوه گفت: هیات ایرانی مذاکره کننده در وین ، برابر عملیات روانی طرف مقابل ایستاده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: در بحث مذاکرات هسته ای که از هشتم  آذرماه در وین شروع شده است، آمریکایی‌ها و اروپایی ها تمام تلاش خود را به کار بستند که تنها به یک مذاکره به صرف هسته ای جلوه دهند اما ایران در مقابل آنها بخوبی مقاومت و ایستادگی کرده است.

وی  با بیان اینکه  هیات ایرانی در مذاکرات دو چیز مهم را دنبال می کند، گفت: هدف اول حذف کامل تضمین شده  و قابل راستی آزمایی تحریم های ظالمانه بوده که علیه ملت وضع شده است.

وی ادامه داد: تثبیت حقوق قانونی برای بهره مندی از دانش صلح آمیز هسته ای از جمله فناوری غنی سازی برای مقاصد صنعتی طبق معاده ان پی تی از دیگر اهداف هیات مذاکره کننده ایران است.

رکنی حسینی خاطرنشان کرد: نکته مهمی که باید تیم  ۴۰ نفر وزارت خارجه در مذاکرات مدنظر داشته باشد این است که اشتباهات گذشته را تکرار نکنند.

وی در خصوص تجمعات کشاورزان اصفهانی در چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: تمام تلاش معاندان و شبکه های معاند بیگانه ، تبدیل شدن تجمعات به حرکات ساختارشکنانه و ضد امنیتی بود که با ورود و حضور میدانی مسئولان و همراهی مردم این نقشه شوم آنها ناکام شد.

رکنی حسینی خاطرنشان کرد: یکی از مسایلی که از اوایل دهه ۶۰  در کشور وجود داشته  ، احداث صنایع آبر در مناطقی کویری و کم آب است که  با فشار نمایندگان وفت بر روسای جمهوری صورت گرفت.

وی گفت: به جای اینکه این صنایع در کنار ساحل استقرار یابند در سرزمین کویری مستقر شدند که مجبورند برای کارکردن  از آب شرب مردم استفاده کنند.

امام جمعه گناوه افزود: نباید بگذاریم که مطالبات مردم  به روزی برسد که مجبور شوند به کف خیابان بیایند و در این میان  دشمن هم در این بیکار  نمی نشیند تا سوء استفاده کند.

 بوشهر

امام جمعه بوشهر: مسئولان برای رسیدگی به مشکلات مردم آستین بالا بزنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان به جای نشستن در اتاق باید وارد میدان شوند و با سرکشی از مردم روستاها و شهرها در جریان نیازمندی‌های آنان قرار بگیرند و برای رسیدگی و برطرف کردن این مشکلات آستین همت بالا بزنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر افزود: فقر در این استان زیاد است و به همه مسئولان به فریاد فقرا و نیازمندان برسند.

وی اضافه کرد: در کنار دریا بودن که اوج ثروت و جغرافیای تولید است وجود این همه فقیر، مردمی که دچار مشکلات مالی هستند و فروریختن تدریجی برخی از خانه‌ها به دلیل فرسودگی قابل قبول نیست.

امام جمعه بوشهر کمبود آب، نیازهای درمانی، شرایط زیستی و اشتغال جوانان را از مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: با مدیریت بسیاری از این مشکلات با همکاری ستاد ارتحال امام (ره)، بنیاد مستضعفان، محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد قابل حل شدن است.

وی تاکید کرد: مدیران نسبت به جذب اعتبارات ملی و استانی اقدام کنند.

وی با اشاره به هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: نیروهای مسلح مایه اقتدار، آرامش و نشان بالای امنیت در ایران هستند.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: نیروی دریایی قهرمان و حماسه آفرین  نماد دانش، موفقیت در عرصه های مختلف رزم و سفیر اقتدار ایران در صحنه‌های بین المللی هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با برگزارکنندگان کنگره شهدای ایلام اعلام کردند: مقام و موضوع شهید و شهادت فراتر از بحث کشته شدن در راه مقاومت و حفظ کشور است.

صفایی بوشهری تاکید کرد: شهید با شهادت خود گذشته از اینکه مملکت خود را از تعرض بیگانگان مصون می دارد دین و فرهنگ، معنویت و اخلاق را پاس می‌دارد و نظام و هویت دینی خود را مصون و پایدار نگه می‌دارد.

کنگان

امام جمعه کنگان گفت: درمذاکرات، نگاه ولی فقیه و راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان خط قرمز ملت ایران و فصل الخطاب است.

حجت الاسلام محمود محمودی روز جمعه در اجتماع نمازگزارن این شهر با اشاره به مذاکرات هسته ای در وین تاکید کرد: ملاک عمل در سیاست داخلی و خارجی و نکته کلیدی مذاکرات نگاه نافذ رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: مذاکره کنندگان قاطع برخورد کنند و اجازه ندهند مذاکرات فرسایشی و فرصت سوزی شود.

محمودی با اشاره به گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو و تجلیل از شهدای دانشجو پیرو خط امام (ره) افزود: دانشجویان همواره در تحولات اجتماعی نقشی بی بدیل داشته و جنبش دانشجویی همواره در خط مقدم مبارزه با استکبار، استبداد و فساد بوده است.

وی با استناد به فرمایش رهبرمعظم انقلاب و مطالبات ایشان از دانشجویان  یادآور شد: استکبارستیزی، نیازمند استقلال کشور در عرصه های مختلف از جمله پیشتازی در علم و فناوری است.

امام جمعه کنگان با نکوداشت روز روحانیت استان بوشهر و سالروز شهادت عالم ربانی شهید حاج شیخ ابوتراب عاشوری گفت: این شهید بزرگوار از شخصیت‌ها و علمای برجسته است.

محمودی با تبریک روز جهانی معلولان و بیان اینکه معلولیت هرگز محدودیت نمی آورد ، اظهار داشت: شهرداری ها فضاهایی مثل پارک و اماکن تفریحی را ویژه معلولان طراحی، ادارات و مراکز عمومی بستر را برای ورود راحت معلولان فراهم و دستگاههای مسئول نسبت به جذب و اشتغال معلولان اقدام جدی نمایند.

اهرم

امام جمعه اهرم گفت: لازمه تحقق مطالبه گری صحیح و بر معیار انقلاب از سوی مجموعه دانشجویان؛ فهم عمیق مبانی و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است تا دشمن نتواند با استفاده ابزاری از دانشجویان سوء استفاده کند.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب پهلوزاده اظهار  داشت: ایجاد حلقه های میانی و فعال کردن آنها از مهمترین مطالبه های رهبر معظم انقلاب از دانشجویان در یکم خرداد ۹۸ است که باید به آن پرداخته شود.

وی اضافه کرد: اگر امروز مشکل آب، برق و اقتصاد وجود دارد لازم است با ایجاد کارگروه های فرهنگی، سیاسی، آزاداندیشی و نهضتی در ارتباط با مسائل بین المللی مدیران نخبه، توانمند و جوان از دل این حلقه ها و کارگروه ها بیرون بیاید.

پهلوزاده افزود : نگاه و فکر دشمن این است که جوان و دانشجو  همتش فقط از هامون تا کارون و از خزر تا خلیج باشد، دشمن نمی خواهد دانشجو  به خارج از این مرز جغرافیایی ساخته استعمار و استکبار فکر کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha