بیش از ۳ هزار واحد روستایی در ماکو نیازمند مقاوم سازی است

ارومیه- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماکو با اشاره به اینکه هشت هزار و ۴۷ واحد مسکونی روستایی در این شهرستان وجود دارد، گفت: از این تعداد بیش از سه هزار واحد مسکن در این شهرستان نیازمند مقاوم‌ سازی است.

سید حیدر طالب زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ واحد مسکن از طریق تسهیلات طرح ویژه در ماکو مقاوم شده که بیش از ۵۷ درصد کل واحد های روستایی را شامل می شود.

وی افزود: تسهیلات مقاوم سازی مساکن در شهرستان به مبلغ یک میلیارد ریال با نرخ سود بانکی ۵ درصد و باز پرداخت ۲۰ ساله با ضمانت سفته زنجیره ای با احتساب دوران ساخت در روستاها و شهر بازرگان قابل پرداخت است و متقاضیان جهت بهره مندی از این نوع تسهیلات می توانند به بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماکو ادامه داد: کمک‌های بلاعوض برای خانوارهای روستایی دارای ۲ فرد معلول تحت پوشش بهزیستی۸۵۰ میلیون ریال، برای ایتام ساکن در روستاها مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و برای افراد بد مسکن روستایی با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مبلغ ۳۰۰میلیون ریال است.

وی اضافه کرد: همچنین ارائه نقشه ساختمانی، نظارت ناظرین نظام فنی روستایی توسط بنیاد مسکن و صدور پروانه توسط دهیاری و برای سایر اقشار کم درآمد روستایی مبلغ ۱۵۰میلیون ریال (ارائه نقشه های ساختمانی توسط بنیاد مسکن) بصورت رایگان صادر می شود.

وی گفت: متقاضیان جهت برخوداری از تسهیلات مذکور با مراجعه به دهیاری روستا و اخذ پروانه ساختمانی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماکو مراجعه فرمایند.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha