هفت شهرستان استان مرکزی در وضعیت آبی کرونا قرار دارد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین گزارش اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رنگ‌بندی کرونا، هفت شهرستان در استان مرکزی وضعیت آبی و کم‌خطر دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکترسید«محمد جمالیان» افزود: شهرستان‌های اراک، ساوه، زرندیه، تفرش، فراهان، خنداب، شازند در نقشه‌رنگ‌بندی کرونا با موقعیت آبی و کم‌خطر نمایش داده دشده است.

وی توضیح داد: وضعیت پنج شهرستان کمیجان، آشتیان، دلیجان، محلات، خمین نیز در گزاررش رنگ‌بندی کرونا با رنگ زرد نمایان شده که باید پروتکل‌های مربوط به این مناطق با جدیت در آن‌ها رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در گزارش قبلی رنگ‌بندی کرونا شهرستان اراک، فراهان، تفرش از زرد به آبی و شهرستان کمیجان نیز از آبی به زرد بود.

دکتر جمالیان گفت: هیچ یک از ۱۲ شهرستان استان مرکزی در فهرست مناطق قرمز و پرخطر کرونا نیست اما، با توجه به حساسیت موضوع، می‌طلبد مردم همچنان کووید ۱۹ و قدرت و سرعت بالای انتقال آن را جدی بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از مردم خواست که پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند و کسانی که واکسن خود را نزده اند، هر چه سریعتر با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز واکسیناسیون برای ایمن سازی اقدام کنند.

در اعلام وضعیت رنگ بندی کرونایی، رنگ قرمز به معنای خیلی پرخطر، نارنجی یعنی پر خطر و زرد به معنی خطر متوسط است و این نشان دهنده وجود خطر در همه‌ سطوح (خیلی پرخطر،پرخطر و خطر متوسط) کرونا است.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha