گزارش تپسی از خدمات به معلولان به مناسبت روز افراد دارای معلولیت

تپسی برای رفاه معلولان اقداماتی در زمینه دسترسی به خدمات تمام گروه‌های دارای معلولیت و معافیت از پرداخت کمیسیون برای رانندگانی که مسافر معلول پذیرفته اند انجام داده و این شرکت پس از دو سال گزارشی از خدمات خود به این قشر از جامعه منتشر کرد.

"تپسی" اولین اپلیکیشن حمل و نقل و یکی از اولین‌های اکوسیستم استارتاپی است که دسترس‌پذیری خدماتش را برای تمام گروه‌های دارای معلولیت شامل معلولان بینایی، شنوایی و حرکتی فراهم کرده است. همچنین رانندگان تپسی در صورتی که مسافر دارای معلولیت داشته باشند از پرداخت کمیسیون معاف هستند.

به گزارش روابط عمومی تپسی، تاکنون این اقدام تاثیر به‌سزایی در تشویق رانندگان به قبول درخواست سفر افراد دارای ویلچر داشته‌است. حالا پس از دوسال از ارائه این امکانات به کاربران، این شرکت گزارشی از خدمات خود در سال گذشته را منتشر کرده‌است.  

۹۰ هزار سفر بدون دریافت کمیسیون در یک سال 

براساس گزارش روابط عمومی تپسی، دست کم ۹۰ هزار سفر در یک سال بدون دریافت کمیسیون در این شرکت حمل و نقل انجام شده است.  عدم دریافت کمیسیون از رانندگانی که درخواست مسافران دارای معلولیت را قبول می‌کنند علاوه بر تشویق راننده به قبول این سفرها، به مسافر این امکان را می‌دهد تا برای سوار و پیاده شدن از راننده کمک بگیرد. با توجه به اینکه برنامه تپسی امکان صوت و خوانده شدن صفحه برای افراد نابینا را دارد از این نظر در دسترس‌ترین گزینه حمل و نقل برای این گروه است.

همچنین در بحث اشتغال افراد دارای معلولیت همواره موانعی وجود دارد که با دسترس‌پذیری بیشتر برای هر دو گروه مسافر و راننده، در حال حاضر هزاران نفر از افراد ناشنوا به عنوان سفیر مشغول به کار هستند.

روابط عمومی تپسی درباره چشم انداز این کسب‌وکار در مسیر دسترس‌پذیری، اعلام کرد که اعتقاد دارد افراد دارای معلولیت و افرادی که به هر دلیلی استفاده از اپلیکیشن برای آنها راحت نیست؛ گروه بزرگی هستند. طبق آمار حدود ۱۵ درصد جمعیت کشور به نوعی دارای معلولیت هستند و تپسی باید به عنوان شرکت‌های پیشرو به بهبود وضعیت زندگی آنها کمک کند.  در این راستا خط مستقیم ۱۶۳۰ تپسی یک اقدام برای ساده شدن درخواست سفر برای افرادی است که به دلایل مختلف امکان استفاده از اپلیکیشن را ندارند.

تپسی امیدوار است سال آینده با ویژگی‌های متفاوت‌تری به این گروه خدمت‌رسانی کند.   

 م. خ  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha