۱۶ هزار نفر درطرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده اند

بوشهر-ایرنا- معاون باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهرگفت: طرح جهش تولید مسکن یکی از مهمترین برنامه های دولت برای تامین مسکن اقشار مختلف مردم است که تاکنون ۱۶ هزار نفر در این استان برای بهره مندی از این طرح ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایرنا، سید علی حسینی روز شنبه در نشست شورای تامین مسکن شهرستان دشتی افزود: بر اساس این طرح در طی  چهار ساله آینده بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در استان بوشهر احداث می‌شود .

وی بیان کرد: ۴۰ هزار واحد این مسکن ها در سطح شهرها و ۱۰ هزار واحد نیز در سطح روستاهای استان بوشهر ساخته خواهد شد.

حسینی یادآورشد: بر اساس سهمیه استان بوشهر سالانه  ۱۳ هزار  واحد مسکونی در استان بوشهر ساخته می شود .

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت:  بر اساس این طرح افرادی که  در محدوده بافت فرسوده شهرها ملک یا زمین دارند و سایر  افرادی که در سایر نقاط شهرها  از خود شان زمین ملکی دارند نیز می توانند با استفاده از تسهیلایت بسیار خوب و کم بهره و باز پرداخت دراز مدت این طرح برای ساخت مسکن استفاده کنند.

فرماندار دشتی نیز گفت: تاکنون یکهزار و ۴۶۸ نفر درشهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و ۲۴۸ نفر در بخش کاکی برای ساخت مسکن در قالب این طرح ثبت نام کرده اند.

 عبدالله نادری افزود: همه مسوولان شهرستان موظف به همکاری و همراهی با مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن برای اجرای طرح جهت تولید مسکن دراین شهرستان هستند.

وی تاکید کرد: شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه تامین زمین و تسهیل در صدور پروانه ساخت باید با مجریان طرح  جهت تولید مسکن مشارکت داشته باشند.

نادری افزود: تاکنون بیش از ۶۰ درصد واحدهای مسکونی در سطح روستاهای این شهرستان مقاوم سازی شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون نیز تسهیلات مقاوم سازی برای  ساخت ۳۶۵ واحدهای مسکونی در روستاهای دشتی آماده پرداخت است و مردم تا پایان سالجاری فرصت دارند  از این تسهیلات بهره مند شوند.

معاون بازسازی بنیاد مسکن استان بوشهر نیز گفت: امسال ۴۵۰ میلیارد ریال برای ساخت مسکن محرومان در استان بوشهر اختصاص یافته است.

سالار عبدالهی افزود: شهرستان دشتی و در زمینه طرح اقدام ملی مسکن و مقاوم سازی رتبه اول استان بوشهر را دارد.

وی  افزود: از ۷۴ هزار واحد مسکونی در سطح استان تاکنون بیش از ۵۸ درصد آنها مقاوم سازی شده است و که میانگین کشوری  ۵۰ درصد است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha