اجرای طرح اهدای کتاب در کتابخانه‌های خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره به آغاز اجرای طرح "اهدای کتاب، اهدای دانایی" در کتابخانه های استان گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در مناطق شهری و روستایی خوزستان اجرا می‌شود.

عباس حسین زاده شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کتاب‌های جمع آوری شده از این طرح به کتابخانه های روستایی و تازه تاسیس استان اهدا می شوند اظهار داشت : در این طرح علاقه‌مندان به کتاب تشویق می شوند تا کتاب های خود را به نزدیکترین  کتابخانه‌ محل زندگی خود اهدا کنند.

وی با بیان اینکه طرح "اهدای کتاب، اهدای دانایی" از امروز آغاز و تا ۱۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی ادامه دارد گفت: گسترش فرهنگ مطالعه، ترویج اهدای کتاب، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و در دسترس عموم قرار دادن کتاب های بلااستفاده موجود در کتابخانه های شخصی افراد از اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در ادامه به عضویت رایگان یکساله در کتابخانه های استان برای اهدا کنندگان کتاب اشاره کرد و گفت:  علاقه‌مندان می‌توانند به صورت حضوری به نزدیکترین کتابخانه محل سکونت خود در سراسر استان مراجعه کنند.

استان خوزستان دارای ۲۲۴ باب کتابخانه با بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب در ۱۰ رده موضوعی است. 

۱۸۲ باب از کتابخانه های خوزستان نهادی ،۴۱ باب مشارکتی و یک باب کتابخانه مستقل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha