۴ هزار شرکت روسی در امارات فعال است

تهران - ایرنا - نخست وزیر امارات امروز شنبه اعلام کرد که در حال حاضر ۴ هزار شرکت روسی در این کشور فعال است.

به گزارش ایرنا ، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر امارات و حاکم دوبی ،‌در توئیتی با انتشار عکس دیدارش با میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه، روابط کشورش با مسکو را برجسته توصیف کرد.

وی افزود : ۸۰ درصد سرمایه گذاری کشورهای عربی در روسیه متعلق به امارات است و ۹۰ درصد سرمایه گذاری های روسیه در جهان عرب در کشور امارات ثبت شده است.

شیخ محمد با بیان اینکه در حال حاضر ۴ هزار شرکت روسی در امارات فعال است ،‌ ابوظبی را شریک تجاری بزرگ روسیه در خلیج فارس عنوان کرد.

 «دیمیتری شوگایف» مدیر سرویس فدرال همکاری های فنی و نظامی در گفتگو با خبرگزاری تاس در نمایشگاه هوایی دبی ۲۰۲۱، اعلام کرد که روسیه و امارات متحده عربی در مورد فرصتی برای ارتقای سامانه های موشکی و تسلیحاتی ضدهوایی «پانتسیر-اس ۱ ام» (Pantsir-S۱M) که قبلاً به این کشور عرضه شده بود، در حال گفتگو هستند.

وی همچنین ادامه داد که این به روز رسانی امکان بهبود قابل توجه قابلیت های این سامانه را فراهم می کند.

شوگایف افزود: با این حال، تنها پس از هماهنگی تنظیمات با مشتری خارجی، می توان در مورد حوزه خاصی از ارتقا صحبت کرد.

پانتسیر-اس۱ یک سامانه دفاع هوایی است که از ترکیب موشک زمین ‌به ‌هوای میان ‌برد و توپ ضدهوایی تشکیل شده است.

امارات متحده عربی همچنین مرداد ماه گذشته قرارداد خرید ۲۵ فروند بالگرد را با روسیه به امضا رساند.

 بر اساس این قرار داد مسکو متعهد شد ۲۵ فروند بالگرد از نوع (Mi-۱۷۱A۲) را به ابوظبی بفروشد.

نزدیک شدن کشورهای حوزه خلیج فارس به روسیه ، آمریکا را به شدت نگران کرده است .

 یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ۲۶ آبان ماه گذشته نسبت به خرید محتمل جنگنده و سایر تجهیزات نظامی از روسیه از سوی متحدان و شرکای آمریکا به ویژه اعراب خلیج فارس هشدار داد.

«میرا رزنیک» از معاونان وزارت خارجه آمریکا که در نمایشگاه هوایی دبی حضور داشت به وبگاه آمریکایی «المانتیور» در زمینه گزارش‌ها نسبت به خرید محتمل جنگنده ساخت روسیه از سوی کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس گفت، شرکای ما خطرات تحریم‌های "کاتسا" را می‌دانند و ما در مورد اجرای تحریم کاتسا چه در این منطقه و چه در سراسر جهان بسیار جدی هستیم.»

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha