۱۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84565063
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۱ هزارو ۱۳۵ واحد، سهم استان زنجان در طرح نهضت ملی مسکن

زنجان – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: سهم این استان از نهضت ملی مسکن، احداث ۷۱ هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی طی چهار سال آینده است.

مسعود بیات منش روز شنبه در جلسه شورای مسکن استان افزود: از این تعداد، ۲۰ هزار واحد، مسکن روستایی بوده که متولی آن بنیاد مسکن است و اجرای ۵۱  هزار واحد دیگر در مناطق شهری نیز بر عهده مجموعه راه و شهرسازی خواهد بود.

وی ادامه داد: از این ۵۱ هزار واحد، سه هزار واحد به صورت مسکن استیجاری خواهد بود، به این صورت که مجموعه راه و شهرسازی آنها را بدون متقاضی احداث می‌کند و بعد از تکمیل به صورت اجاره پنج ساله به افراد واجد شرایط تحویل می‌دهد و طی پنج سال قیمت این واحدها از افراد گرفته می‌شود.

بیات منش اظهار داشت: این واحدها معمولا برای دهک های پایین جامعه ساخته و با شیوه اجاره به شرط تملیک نیز  واگذار خواهند شد.

وی افزود: از کل سهمیه استان در مناطق شهری احداث ۱۲ هزار واحد نیز توسط بخش خصوصی در سطح استان پیش بینی شده که در این شرایط شیوه اینگونه است که به افرادی که داخل شهرها زمین دارند، تسهیلات برای ساخت پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به موضوع تامین زمین مورد نیاز برای اجرای نهضت ملی مسکن در مناطق شهری استان اشاره کرد و گفت: در برخی شهرهای استان مثل زنجان، ابهر، قیدار، خرمدره، هیدج و آببر متقاضی بالاتری از آمار وجود دارد و البته برنامه نهضت ملی مسکن متقاضی محور است و ما بر مبنای تقاضا این برنامه را در استان پیش خواهیم برد.

وی خاطرنشان کرد: در احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در استان مباحث آمایشی را در نظر گرفتیم و از این فرصت برای توسعه برخی شهرهای استان بهره خواهیم برد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha