۳۱۹ فرد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی یزد مراجعه کردند

یزد - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شبانه روز گذشته، ۳۱۹ فرد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که بر اساس معیارهای تشخیصی سازمان جهانی بهداشت ۵۰ ( حدود ۱۶ درصد ) بیمار مبتلای قطعی به کووید -۱۹ شناسایی شدند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این واحد دانشگاهی ، دکترسید ابراهیم سلمانی افزود:  از این تعداد به دلیل وخامت حال بیماران ، ۱۱ نفر در بیمارستان های استان بستری شدند و ۳۹ نفر هم در منزل دوران نقاهت خود را طی می کنند.

به گفته وی شبانه روز گذشته، ۶ نفر در شهرستان‌های اشکذر، بافق، بهاباد و یزد بر اثر ابتلا به کووید -۱۹ فوت کردند و هم اکنون ۳۲۶  فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری  هستند که از این تعداد،  ۹۵  نفر به دلیل وخامت حال عمومی آنها در بخش مراقبت های ویژه یزد خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر شهرستان های اشکذر و میبد در وضعیت آبی ، بهاباد قرمز ، بافق نارنجی و شهرستان های مهریز ، تفت ؛ ابرکوه ، خاتم ، اردکان و یزد هم زرد است.

به گزارش ایرنا ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی  شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha