بارش برف و باران پراکنده زنجان را فرا می‌گیرد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به عبور سامانه بارشی ضعیف از منطقه، بارش برف و باران پراکنده برای این استان پیش بینی می‌شود.

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امروز آسمان زنجان صاف تا قسمتی ابری و بعداز ظهر با افزایش ابر و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، افزود: بارش برف و باران پراکنده و ضعیف از امشب در مناطق مختلف این استان اتفاق خواهد افتاد و تا ظهر فردا /دوشنبه ۱۵ آذر ماه جاری/ نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بعدازظهر فردا /دوشنبه/ سامانه بارشی از منطقه و استان خارج خواهد شد و شرایط آب و هوایی استان به شکل پایدار خواهد بود، اظهار داشت: از امروز افزایش موقت دما در زنجان را خواهیم داشت و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز از شدت سرما کاسته شده و هوا به صورت نسبی حدود ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد گرم خواهد شد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه صبح امروز /یکشنبه/ دمای هوای شهر زنجان به ۶- درجه سانتیگراد رسید و به عنوان دومین مرکز استان سرد کشور به ثبت رسید، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه های هواشناسی خیرآباد در شهرستان سلطانیه با ۹- درجه سانتیگراد به عنوان سردترین ایستگاه استان و دومین ایستگاه سرد کشور بود.

سلطانی با بیان اینکه طی مدت یاد شده چورزق از توابع شهرستان طارم نیز با میزان دمای ۱۹+ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه این استان گزارش شد.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha