پیگیری استاندار برای اجرای نهضت ملی مسکن در ۶ شهر خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر خراسان جنوبی به دلیل مشکل زمین هنوز اجرایی نشده است که این موضوع تا اختصاص سهمیه اجرای طرح به تمامی شهرهای استان پیگیری می‌شود.

جواد قناعت روز یکشنبه در حاشیه نشست فرمانداران استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: از ۱۱ شهرستان و ۳۱ شهر استان در ۲۵ شهر زمین مورد نیاز آماده و ثبت‌نام اولیه متقاضیان نیز انجام شده است.

وی گفت: اما در ۶ شهر استان به دلیل مشکل اختصاص زمین ثبت‌نام آغاز نشده که اقدامات لازم برای تامین زمین مناسب و آغاز ثبت‌نام در دست پیگیری است و در اولین فرصت به نتیجه خواهد رسید.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در جلسه امروز با حضور فرمانداران استان به این نکته تاکید شد که برای ۶ شهری که به علت کمبود زمین این طرح وارد فاز اجرا نشده، جلسات فوق‌العاده برگزار و موانع برطرف شود تا بتوانیم سهمیه استان را برای سال اول و در مجموع کل چهار سال به‌طور کامل جذب کنیم.

وی افزود: امیدواریم با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد آنچه برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در زمان مشخص مجوز داده شده را بتوانیم در استان فراهم کنیم.

قناعت همچنین گفت: توسعه بازارچه‌های مرزی استان در اولویت قرار گرفته است و در بازدید میدانی که به‌زودی انجام می‌شود مشکلات و موانع برای فعال‌سازی بیشتر مرز بررسی خواهد شد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرزهای فعال استان فعال‌تر می‌شوند و مرزهایی که فعال نیستند، اقدامات لازم برای فعال شدن آنها پیگیری خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در اولین اقدام پس از بررسی موضوعات مربوط به مرز، برگزاری جلساتی با والی فراه افغانستان را در دستور کار قرار خواهیم داد تا فضای امن و خوبی را در مرزها و فعال‌تر شدن بازارچه‌ها شاهد باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha