قصه گویان برگزیده خراسان شمالی در مسابقه جشنواره قصه‌گویی معرفی شدند

بجنورد- ایرنا-  قصه گویان برگزیده خراسان شمالی بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی روز یکشنبه طی مراسمی در بخش های مختلف این رشته در بجنورد معرفی شدند.

به گزارش ایرنا،کارشناس مسوول فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی در خراسان شمالی با استقبال خوب علاقه مندان روبه رو شد گفت: در مجموع ۵۱۷ اثر در بخش های مختلف شرکت کردند.

نرگس برهمند افزود: این جشنواره قصه گویی در بخش های ملی پادکست، ۹۰ ثانیه ای و علمی برگزار شد. 

وی گفت: در بخش ملی تعداد هفت نفر  برگزیده منطقه ای و در نهایت یک نفر به مرحله کشوری راه یافت که در ۲۸ آذر ماه سال جاری با دیگر قصه گویان کشور رقابت خواهند کرد.

کارشناس مسوول فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان  نوجوانان خراسان شمالی گفت: همچنین در بخش ۹۰ ثانیه ای سه نماینده و در بخش پادکست قصه گویی یک نفر برگزیده شد. 

برهمند اظهار داشت: آیین پایانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شب یلدا برگزار می‌شود.

در پایان این مراسم از ۲۴ قصه گوی درگروه های سنی مختلف استانی تقدیر شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی با پیشینه ای تاریخی و مذهبی، با ترکیب قومیت های مختلف کرمانج، فارس، ترک، ترکمن و تات کانون وحدت قومیت ها و دارای گنجینه هایی است که قصه های بومی آن از جمله سرمایه های فرهنگی ارزشمند این دیار به شمار می رود.

این استان به دلیل تنوع فرهنگ ها و قومیت ها در حکم ایرانی کوچک است که گنجینه‌ای از قصه ها را در دل خود جای داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha