نمایشگاه مشترک آثار نقاشی ایران و افغانستان در پاکدشت برگزار شد

تهران-ایرنا- نمایشگاه مشترک آثار هنرمندان نقاش ایرانی و افغانستانی با عنوان نقاشی "ونداد" درنگارخانه کمال الملک فرهنگسرای امام خمینی (ره) در شهرستان پاکدشت برپا شد.

عضو انجمن فرهنگیان و هنرمندان مهاجر افغانستانی مقیم ایران روز یکشنبه در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگار افزود: این نمایشگاه به منظور حمایت از هنرمندان جوان بویژه بانوان در ایام مصادف با میلاد حضرت زینب کبری (س) و با هدف نشان‌دادن پیوند هنری و برقراری تعاملات فرهنگی ۲ ملت ایران و افغانستان و ابراز همدلی و همبستگی ملت ایران نسبت به جامعه هنری افغانستان و همچنین تقویت ظرفیت‌های هنری شهرستان پاکدشت برگزار شده است.

نثار احمد تاجیک اظهار داشت: در این نمایشگاه که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت، موسسه فرهنگی هنری تصویر ترنج خیال و موسسه فرهنگی هنری امام خمینی و همکاری اداره کل امور اتباع استان تهران برپا شده، بیش از ۷۰ اثر از ۲۲ هنرمند ایرانی و افغانستانی مقیم این شهرستان به نمایش در آمده است.

وی گفت: آثار نقاشی ارائه شده در این نمایشگاه با موضوع آزاد و با تکنیک‌های رنگ روغن، سیاه قلم، تابلوخط، پاستل و مداد رنگی به تصویر درآمده و به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان است.

وی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه را نشان دادن و درخشش استعداد هنرمندان برشمرد و افزود: نمایش تعاملات فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی و افغانستانی در کنار هم ارتباط قوی و منسجمی را بین ۲ ملت ایجاد می‌کند.

عضو انجمن فرهنگیان و هنرمندان افغانستان در ایران از برگزاری نمایشگاه تابلو فرش و شب یلدا خبر داد و افزود: با توجه به اینکه آئین شب یلدا از برنامه‌های مشترک فارسی زبانان جهان و یکی از وجوه مشترک بین ایران و افغانستان است، این نمایشگاه در پاکدشت برگزار می‌شود.

تاجیک گفت: اشتراکات فرهنگی و تمدن ۲ کشور، بستر مناسبی برای درخشش هنرمندان برای معرفی استعدادهای مهاجران فراهم کرده است.

نمایشگاه هنرمندان افغانستانی مقیم پاکدشت به مدت یک هفته در فرهنگسرای امام خمینی(ره) واقع در بلوار رحیمی پاکدشت پذیرای علاقه مندان است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha