ارائه پیشنهاد معافیت دائمی مددجویان از پرداخت قبوض آب، برق و گاز

تهران - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت: معافیت مددجویان از پرداخت قبوض آب و برق و گاز با تصویب نمایندگان مجلس می‌تواند به صورت قانون دائمی درآید.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان اظهار کرد: معافیت مددجویان از پرداخت قبوض آب و برق و گاز با تصویب نمایندگان مجلس می‌تواند به صورت قانون دائمی درآید.

وی افزود: در حال حاضر مددجویان کمیته امداد از پرداخت هزینه‌های انشعابات آب و برق و گاز براساس الگوی معاف شده‌اند.

صباغیان ادامه داد: این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ کشور نیز مورد تاکید قرار گرفته است که مددجویان مبلغی در مورد قبض خود پرداخت نکنند و به وزارتخانه‌های نفت و نیرو موظف شده‌اند تعرفه‌های آب و برق و گاز را برای مشترکین کم‌مصرف از جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی رایگان اعلام کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر مساله معافیت مددجویان از پرداخت قبوض مصرفی به صورت قانون دائم در نیامده است، تاکید کرد: این موضوع در تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور مورد تاکید قرار گرفته و با توجه به دغدغه‌مندی نمایندگان مجلس نسبت به محرومان، امیدواریم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیز تداوم یابد.

صباغیان گفت: دائمی شدن این معافیت نیازمند تصویب در مجلس شورای اسلامی است تا از بودجه سنواتی خارج و به صورت قانون همیشگی درآید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha