پرداخت پاداش قهرمانان برای نخستین بار در کمتر از ۱۰۰ روز

تهران- ایرنا- نخستین گام دوم انقلاب در حوزه ورزش از سوی رییس جمهوری با حمایت و ارتقاء از ورزش قهرمانی برداشته شد و برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور پاداش قهرمانان در کمتر از سه ماه از آغاز به کار دولت سیزدهم طی آیینی زودتر از موعد پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله رییسی ۲۶ خردادماه امسال در قامت نامزد انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در نشستی با ورزشکاران و قهرمانان گفته بود: ورزش مساله مهم و نماد پیشرفت کشور است و در ارزیابی‌های جهانی پیشرفته بودن ورزش یک کشور از جلوه‌های توسعه آن کشور محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاری در ورزش هزینه نیست بلکه خریدن آینده و توجه به نیروی انسانی محوری‌ترین نقطه در ورزش است و باید همواره نه در سخن بلکه در عمل به آن توجه شود.

این اظهارات رییسی در شرایطی مطرح شد که شاید قهرمانان گمان نمی‌کردند در فاصله کمی از آغاز فعالیت رسمی دولت سیزدهم مطالبات آنها در حوزه قهرمانی محقق شود. زیرا در ادوار گذشته آیین تجلیل از قهرمانان مدال‌آور المپیک و پارالمپیک در سال‌های دوم دولت‌های گذشته برگزار می‌شد.

اما پس از گذشت ۲ ماه و ۱۵ روز از پایان بازی‌های المپیک و یک ماه و ۱۷ ‌روز از پایان بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، برای نخستین مرتبه در تاریخ ورزش کشور، رییس‌ جمهوری در آغاز دوران تصدی خود و پس از گذشت ۲ماه و ۱۷ روز، پاداش قهرمانان را طی آیینی زودتر از موعد پرداخت کرد و با برپایی مراسم تجلیل از مدال‌آوران توکیو ۲۰۲۰، بر اظهارات خود مبنی بر اینکه «باید همواره نه در سخن بلکه در عمل به نیروی انسانی توجه شود»، مهر تایید زد.  

این توجه به عمل از سوی آیت‌الله رییسی، تنها در پرداخت پاداش قهرمانان خلاصه نمی‌شود بلکه این موضوع نیز بی‌سابقه بوده است که رییس‌جمهوری جایگاه ویژه را ترک کرده و در بین قهرمانان نشسته و خوش و بش و گپ و گفت کند.

رییس دولت سیزدهم پا را فراتر از تهران می‌گذارد و در سفرهای استانی هم از ورزش غافل نشد و در اقدامی بی‌سابقه‌ به میان قهرمانان مدال‌آور زن و مرد می‌رود و با برگزاری نشست‌های جداگانه‌ پای صحبت‌های آنان می‌نشیند و خطاب به ورزشکاران می‌گوید که "شما ورزشکاران جلوه‌ها و الگوهای «ما می‌توانیم» برای جوانان کشور هستید و باید برای ادامه موفقیت‌هایتان تلاش کنید، چرا که حفظ جایگاه قهرمانی از کسب یک مدال هم سخت‌تر است." این توجه و تغییر نگاه به ورزش حامل پیام است و به گفته وی «بسیاری از ارزش‌ها را می‌توان از طریق ورزش منتقل کرد.»

پرداخت پاداش قهرمانان برای نخستین بار در کمتر از صد روز

پرداخت بخشی از پاداش‌های بجا مانده دولت دوازدهم به جامعه ورزشکاران و حمایت همه جانبه رییس جمهوری از ورزش و ورزشکاران در کشور لبخندی را بر دل  آنها نشاند و انگیزه مدال‌آوران و قهرمانان را دوچندان کرد.

البته یکی دیگر از اقدامات در ۱۰۰ روز اخیر در ورزش، بستن پنجاه و ششمین بازوبند پهلوانی و به عبارتی سی و ششمین بازوبند پهلوانی پس از انقلاب توسط آیت‌الله رئیسی در نخستین سال فعالیت ریاست جمهوری در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران بر بازوی پهلوان سال ایران بود که این نوع نگاه و توجه به ورزش و ارج نهادن به مقام شامخ پهلوان در آغاز ریاست آیت‌الله رئیسی می‌تواند بر غنای جایگاه پهلوان به عنوان مفهوم فرهنگی و جدایی‌ناپذیر از تاریخ ایران بیافزاید و الگویی باشد برای نسل امروز و فردای ایران. 

پرداخت پاداش قهرمانان برای نخستین بار در کمتر از صد روز
اعطا بازوبندپهلوانی پهلوان سال ۱۴۰۰ توسط رییس جمهوری

همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های ورزشکاران و مدال‌آوران و پیشکسوتان محدودیت در تامین منابع مالی و حمایت‌های معنوی است. اما در این برهه حمایت از قهرمانان یکی از ۱۰ برنامه اصلی و مهم حوزه ورزش دوران تصدی رییس جمهوری در کنار ورزش مدارس، همگانی شدن ورزش، نحوه واگذاری باشگاه‌ها و مردمی‌سازی ورزش حرفه‌ای، استقرار نظام جامع باشگاه‌داری، حمایت از پیشکسوتان ورزشی، توزیع عادلانه امکانات و منابع مالی، ساماندهی نظام استعدادیابی و مربیگری در ورزش و رونق اقتصاد ورزش و تولیدات و ارائه خدمات ورزشی بهینه به جامعه به عنوان یکی از مظاهر مردمی و ایرانِ قوی است که برای دستیابی به اهداف بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه مدت ورزش کشور، مناسب‌ترین گزینه‌ها انتخاب شده و تحقق آنها به شکلی پایدار و بنیادین دنبال خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha