۱۵۰مقاله به همایش بین‌المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران رسیده است

زاهدان- ایرنا- دبیر علمی سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران گفت: ۱۵۰ مقاله از ۴۰ متخصص ۱۰ کشور به دبیرخانه این همایش رسیده که از این تعداد ۱۰۰ مقاله پذیرش شده است.

به گزارش ایرنا رضا ناصری روز دوشنبه در نشست  خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه این همایش از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه به صورت حضوری و غیر حضوری در دانشگاه زابل برگزار خواهد شد اظهارداشت: این متخصصان از کشورهای ایتالیا، استرالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، ژاپن، آمریکا، انگلیس، افغانستان و ایران هستند.

وی بیان کرد: سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران در محورهای کاوش‌ها و بررسی‌های باستان شناختی جنوب شرق ایران، برهم‌کنش‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای باستان شناسی جنوب شرق ایران، تاریخ و هنر در باستان شناسی جنوب شرق ایران، تکنولوژی، معیشت و تجارت، باستان شناسی جنوب شرق ایران و علوم میان رشته‌ای و باستان شناسی و گردشگری جنوب شرق ایران، تعامل و توسعه برگزار می‌شود.

دبیر علمی سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران گفت: آیین گرامیداشت باستان شناس پرفسور سیدمنصور سید سجادی به پاس نیم قرن فعالیت کاوش در استان سیستان وبلوچستان از برنامه‌های اصلی این همایش بین المللی باستان شناسی است.

وی افزود: در این همایش که حضور تمام علاقه‌مندان آزاد است نمایشگاه های صنایع دستی، عکس و کتاب با هدف معرفی بیشتر منطقه سیستان در سرسرای آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه زابل از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه برپا خواهد شد.

ناصری اظهارداشت: این همایش با همکاری پژوهشکده باستان شناسی ایران، انجمن علمی باستان شناسی ایران، دانشگاه زابل، موسسه ایزمئو و همکاری ۳۰ دانشگاه داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

وی همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران را ویترین تاریخ، تمدن، صنایع دستی و هنر سیستان وبلوچستان عنوان کرد و افزود: باستان شناسی ریشه های هویتی و ملی ما را تقویت می کند و یکی از اقدامات دانشگاه زابل توجه به توانایی باستانی و بازآفرینی آن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha