استاندار خراسان شمالی: ایجاد امید و انگیزه محرک توسعه هر منطقه است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد امید و انگیزه بین مردم با رویکرد عدالت محوری محرک توسعه و رشد در هر منطقه ای از کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا حسین نژاد روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: مردم، سرمایه اصلی نظام هستند به گونه ای که اگر با همکاری و همدلی بتوانیم امید و انگیزه را بین آنها ایجاد کنیم، موفق عمل کرده ایم.

وی افزود: این انگیزه و امید در بین مردم ایجاد نمی شود مگر اینکه نگاهی عدالت محور به تمامی مناطق داشته باشیم.

حسین نژاد با اشاره به بهره گیری از دانش های روز برای توسعه استان، گفت: اجرای صحیح طرح های توسعه ملی نیازمند حمایت از نخبگان و تقویت شرکت های دانش بنیان است زیرا که این مجموعه همیشه نقش موثری در پیشبرد مباحث توسعه ای داشته است.

وی افزود: همچنین برای توسعه استان نباید از تجارب استانداران گذشته غافل شویم زیرا هر فردی نقاط قوت و ضعف هایی دارد که نگاه به این تجارب می تواند راهگشای بسیاری از مسائل باشد.

ولایت فقیه عامل اصلی امنیت کشور

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه ولایت فقیه عامل اصلی امنیت کشور است، تصریح کرد: همه اقدامات مسوولان و مدیران اجرایی دستگاه ها باید براساس ارزش های اسلامی و انقلابی انجام شود زیرا آبادانی و توسعه زمانی ارزش دارد که بر مبنای باورهای مقدسی باشد که به آن اعتقاد داریم.

حسین نژاد با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، افزود: در واقع توسعه و پیشرفت در گرو تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی است و مدیران باید همواره منویات مقام معظم رهبری را سرلوحه اقدامات اجرایی خود قرار دهند.

وضعیت آب خراسان شمالی فوق بحرانی است

رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: وضعیت آب استان هم در بخش شرب و هم در بخش کشاورزی فوق بحرانی است به گونه ای که از رییس جمهوری و مجموعه وزارت کشور می خواهیم نگاه ویژه ای برای رسیدگی به این بخش داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی: ایجاد امید و انگیزه محرک توسعه هر منطقه است

علی جدی با بیان اینکه خراسان شمالی در حوزه صنایع تبدیلی بسیار ضعیف است، گفت: متاسفانه بعد از استان شدن خراسان شمالی، هیچ صنایع مولدی در استان ایجاد نشده است در حالی که حوزه کشاورزی و دامداری سه برابر ظرفیت جمعیتی خود تولید داریم و هنوز تولیدات ما خام فروشی می شود.

وی با تاکید بر سرعت بخشی بر پروژه راه آهن مشهد- گرگان، خاطرنشان کرد: هم اینک یک کیلومتر راه آهن در حال بهره برداری در استان نداریم و سال هاست از کلنگ زنی پروژه ریلی مشهد- گرگان می گذرد.

جدی با بیان اینکه برخی مصوبات سفر مقام معظم رهبری در استان اجرا نشده است،  افزود: اجرایی کردن این مصوبات بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد که با جذب و تخصیص به موقع آن می توانیم شاهد رفع بسیاری از محرومیت ها در استان باشیم.

وی الحاق قوچان به خراسان شمالی را از خواسته های مردم این شهرستان دانست و یادآور شد: با توجه به قرابت های فرهنگی مردم قوچان با خراسان شمالی، الحاق این شهرستان به استان از خواسته های مردمی است که باید وزارت کشور نگاه ویژه ای به آن داشته باشد.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز دوشنبه به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی از طریق فرودگاه شهدای بجنورد وارد مرکز این استان شد و در ابتدای ورود به استان با حضور در مزار شهدای امامزاده سیدالعباس(ع) بجنورد به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وزیر کشور در ادامه سفر خود با حجت‌الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار کرد و سپس برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی به سالن شهدای دولت استانداری رفت.

محمدرضا حسین نژاد که در جلسه چهارشنبه دهم آذر ماه هیات وزیران به عنوان یازدهمین استاندار خراسان شمالی رای اعتماد گرفت،  امروز (پانزدهم آذرماه) با حضور وزیر کشور در بجنورد معرفی شد.

همچنین در این آیین از محمدعلی شجاعی که از هفتم آذرماه ۱۳۹۷ تا دهم آذرماه ۱۴۰۰ به مدت سه سال و سه روز این مسوولیت را داشته قدردانی شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha