مقام استانداری فارس:‌ مردم باید از همه تصمیم‌های شوراها مطلع باشند

شیراز- ایرنا- سرپرست اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس خطاب به شوراهای اسلامی شهرهای استان گفت: تصمیمات برای شهر باید به صورت شفاف و در اتاق های شیشه ای گرفته شود و مردم از تمام تصمیم ها مطلع باشند.

به گزارش ایرنا، مسعود طهماسبی دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آباده با دستور کار تکریم و معارفه شهرداران سابق و جدید شهرهای آباده و بهمن با بیان اینکه عدم شفافیت در تصمیم گیری ها موجب سوءاستفاده و نارضایتی خواهد شد، افزود: اجرای فرآیند های اداری و خدمات رسانی در شهرداری ها باید بصورت شفاف به مردم اعلام شود.
وی با تاکید بر پیگیری و بررسی درخواست های مردمی و لزوم تکریم ارباب رجوع در مجموعه شهرداری‌ها گفت: نباید در تدوین بودجه شهرداری ها و اجرای طرح ها و پروژه ها در محله ها و شهرها بی عدالتی صورت پذیرد.
سرپرست اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری با اشاره به لزوم  کاهش بروکراسی های اداری و تسهیل در روند صدور مجوزها و خدمات در مجموعه شوراها و شهرداری ها گفت: مسائل و مشکلات صادقانه با مردم در میان گذاشته شود.
وی با بیان اینکه نباید از مشارکت مردم در برنامه ها و طرح ها غافل شد، گفت: یکی از دلایلی که درصد بالایی از طرح های تفصیلی شهر اجرا نمی شود عدم مشاوره با مردم است که باید در این خصوص با مردم مشورت شود.
طهماسبی بر لزوم جذب سرمایه گذاری در شهرستان آباده و حمایت شهرداران و شوراها از سرمایه گذاران تاکید کرد.

راهی جز حمایت از بخش خصوصی نیست
فرماندار شهرستان آباده نیز در این آیین با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران و رفع مشکلات آنان گفت: در سالی که گذشت متاسفانه تنها نزدیک به تنها 14 درصد از اعتبارات تحقق پیدا کرد و این نشان می دهد که راهی به جز جذب و حمایت از بخش خصوصی برای رونق اقتصادی و صنعتی در شهرستان آباده وجود ندارد.
زین العابدین نیک مرام  با بیان اینکه یکی از راهبردها و برنامه های فرمانداری آباده، حمایت از سرمایه گذار و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در شهرستان است، افزود: دغدغه فرمانداری و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان رفع مشکلات مردم در دو حوزه مسکن و اشتغال است.
وی با بیان اینکه در حوزه مسکن خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد و بزودی مجتمع مسکونی دیگری نیز در این شهرستان آغاز به ساخت خواهد کرد، گفت: یازدهمین کارخانه کاشی و سرامیک نیز در آباده بزودی کلنگ زنی می شود.
فرماندار آباده در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت و همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان با سرمایه گذاران بخشی خصوصی گفت: باید مدت زمان پاسخ استعلامات برای سرمایه گذاری در آباده به حداقل ممکن برسد و در این خصوص تمام ادارات همکاری داشته باشند.
نیک مرام با اعلام این خبر که بزودی مشاور فرماندار در امور سرمایه گذاری برای پیگیری طرح ها معرفی می شود، گفت: هرگونه تعلل در پیگیری مسائل و مشکلات سرمایه گذاران قابل قبول نبوده و با کسانی که در روند سرمایه گذاری در شهرستان اخلال وارد می کند برخورد جدی می شود.
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خشکسالی های اخیر در شهرستان گفت: مشکلات کم آبی در این شهرستان بی سابقه است و تابستان سختی پیش رو داریم که باید نسبت به رعایت الگوی مصرف آب توجه جدی داشته باشیم.
وی با اشاره به سخنان اخیر خود در خصوص مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی و صنعت گفت: برخی رسانه ها از صحبت های من در خصوص رعایت الگوی مصرف آب سوء برداشت داشته اند که قابل تامل است.
نیک مرام افزود: معتقدم که باید راهکاری اندیشیده شود تا با توجه به تنش های آبی شهرستان برای کشاورزان مشکلی ایجاد نشود و یکی از این راه کار ها حمایت از بخش کشاورزی با ارائه تسهیلات و خدمات است.
وی با بیان اینکه به جای ایجاد یاس در بین مردم باید به جامعه امید داده شود، گفت: انتقاد حق همه رسانه ها است و زمانی مدیر موفق است که صدای رسانه را شنیده و به انتقادات پاسخ دهد اما باید در کنار این موضوع راهکار رفع مشکلات نیز ارائه و به جامعه، امید تزریق شود.

لزوم حمایت از دبیرخانه شهر جهانی منبت
فرماندار آباده با اشاره به لزوم توجه بیشتر به دبیرخانه شهر جهانی منبت، عنوانی بین‌المللی در حوزه صنایع دستی که به آباده تعلق گرفته است، گفت: دبیرخانه آباده شناسی و منبت دو ظرفیت مهم برای آباده هستند که از شهردار جدید آباده انتظار می رود از این دو مجموعه حمایت جدی داشته باشد.
وی همچنین به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان آباده اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون بیش از 90 درصد معلمان و دانش آموزان واکسینه شدند و بیش از 45 روز است که در این شهرستان فوتی از کرونا نداشتیم.
نیک مرام وضعیت کرونایی شهرستان را آبی اعلام کرد و گفت: این وضعیت ناپایدار و شکننده است و ممکن است با عدم رعایت پروتکل ها دوباره به وضعیت قرمز بازگردیم.

فرصت خدمت به مردم کوتاه است
رئیس شورای اسلامی شهر آباده در این آیین گفت: فرصتی که برای خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مدیران فراهم می شود یک فرصت استثنایی برای خدمت به مردم است و باید به نحو احسن از این فرصت زود گذر استفاده شود.
حسین دانشور افزود: آباده در سطح استان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد اگر به گذشته آباده بنگریم شهر آباده دومین شهر استان فارس می باشد که پس از شیراز در سال 1304 شهرداری در این شهر افتتاح شد.
وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته شورای قبلی و شهرداران گذشته عنوان کرد: امروز چهل و سومین شهردار آباده از زمان تاسیس معرفی می گردد که امیدواریم با پشتوانه شورای شهر و مردم اقدامات موثر و مفیدی را در زیرسات های شهر  در حوزه ای مختلف فرهنگی، اجتماعی  برداشته شود.

آباده شهر امید با قابلیت زندگی مطلوب
شهردار جدید شهر آباده نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های این شهرداری گفت : تلاش خواهیم کرد در این دوره توجه اصلی شهرداری به سمت حاشیه‌ها و محلات شهری برود و توزیع ثروت و امکانات عادلانه و یکنواخت باشد.
هادی مقصودی، شعار « آباده شهر فرصت‌ها و زندگی خوب » را شعار مدیرت شهری خود نامید و گفت: آباده ظرفیت‌های بالقوه و قدمت فوق‌العاده‌ای دارد از این ظرفیت‌ها و استعدادهای نیروی انسانی در همه زمینه‌ها استفاده می‌شود.
وی با اشاره به تهیه چشم‌انداز ۱۴۰۴ و در دستورکار قرار دادن آن توسط شهرداری و شورای شهر خبر داد و گفت: شهر امید با قابلیت زندگی مطلوب، شهر رقابت‌پذیر با درآمد پایدار و پاک برای شهرداری و شهروندان، آباده شهری با هویت و قدمت اسلامی و ملی، آباده شهری متعادل و ایمن و آباده شهری پاک و محله محور از جمله مفاد اصلی این چشم‌انداز به شمار می روند.
در پایان این مراسم از زحمات غلامعباس زارع شهردار سابق آباده و نواب محمدپورسرپرست شهرداری تقدیر و هادی مقصودی به عنوان سرپرست شهرداری معرفی شد.
در این آیین همچنین از زحمات رحیمی شهردار سابق شهر بهمن تقدیر و احمد نفر به عنوان شهردار جدید شهر بهمن معرفی شد.
شهرستان آباده در274 کیلومتری شمال شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha