تراکتور از داور بازی با آلومینیوم اراک شکایت کرد

تبریز - ایرنا - باشگاه تراکتور در نامه‌ای به رئیس سازمان لیگ، از داور بازی با آلومینیوم اراک به طور رسمی شکایت کرد.

به گزارش ایرنا، در این نامه که روز دوشنبه منتشر شد، آمده است: احتراماً پیرو اتفاقات و اشتباهات داوری بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که دیروز در تبریز برگزار شد، به استحضار می‌رساند تغییر تیم داوری و نحوه قضاوت شبهه برانگیز بود.

در این نامه توضیح داده شده است: با توجه به اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال در تاریخ دهم آذرماه، قضاوت بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم اراک از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال به تیم داوری متشکل از احمد محمدی، حمید سبحانی، مهدی شفیعی و مسعود حقیقی سپرده شده بود که نماینده فدراسیون فوتبال، ساعت ۲۰ روز سه شنبه (۱۳ آذر) در جلسه هماهنگی قبل این بازی، از تغییر تیم داوری خبر داد.

در این نامه آمده است: بر اساس اعلام نماینده فدراسیون، اشکان خورشیدی و یاسر همرنگ به ترتیب جایگزین داور وسط و داور چهارم شدند؛ این تغییر تیم داوری در حالی رخ داد که خبری در سایت رسمی فدراسیون فوتبال در این زمینه منتشر نشد و هیچ‌گونه توضیحی نیز از سوی مراجع ذیربط در رابطه با دلایل اتخاذ این تصمیم ارائه نشد.

همچنین داور بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم قضاوت بحث برانگیز و تأثیرگذاری در این دیدار داشت، به طوری که ۲ گل صحیح و یک پنالتی باید به نفع تراکتور گرفته می‌شد که نادیده گرفته شد.

در این نامه به تصاویر تلویزیونی ضبط شده اشاره شده و آمده است: بر اساس تصاویر تلویزیونی، دقیقه ۶ بازی، ضربه بازیکن تراکتور پس از برخورد به تیرک افقی از خط دروازه عبور کرد که متأسفانه داور و کمک‌هایشان از این صحنه چشم پوشی کردند و همگان می‌دانیم که دستیابی به گل برتری در دقایق نخست، می‌توانست روند بازی را به طور کامل عوض کند.

همچنین بر اساس تصاویر گرفته شده توسط دوربین باشگاه، دقیقه ۷۴ بازی بازیکن آلومینیوم با استفاده از دست خود، توپ را راهی کرنر کرد که این صحنه خطای پنالتی به نفع تراکتور بود.

در این نامه آمده است: بر اساس تصاویر تلویزیونی، محمد عباس‌ زاده مهاجم تراکتور، دقیقه ۸۲ بازی در حالی توپ را وارد دروازه حریف کرد که هنگام ارسال پاس، این بازیکن از مدافع تیم آلومینیوم عقب‌تر بود و تصمیم داور مبنی بر آفساید بودن این گل، اشتباه بود.

باشگاه تراکتور ضمن ارسال مستنداتش در این زمینه، اعتراض و شکایتش را نسبت به تغییر شبانه داوری و تصمیمات اشتباه و تأثیرگذار تیم داوری اعلام کرده و خواستار پیگیری موضوع توسط مراجع مرتبط و اعلام رسمی نتایج حاصل، خدمت افکار عمومی به ویژه هواداران پرشور تراکتور است.

به گزارش ایرنا، بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم اراک از هفته هشتم با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم اراکی خاتمه یافت و بدین ترتیب نخستین شکست سولدو با تراکتور رقم خورد تا آلومینیوم اراک بدون باخت به صدر تکیه بزند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha