طرح مکمل یاری۴۲هزار دانش‌آموز دختر در چهارمحال و بختیاری آغاز شد
عکس تزیینی است

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره سلامت آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری از آغاز اجرای طرح مکمل یاری آهن و ویتامین D برای ۴۲ هزار دانش‌آموز دختر متوسطه اول و دوم استان خبر داد.

بهنام اسماعیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و توزیع بیش از ۱۶ عدد قرص آهن برای ۱۶ هفته و چهار عددکپسول ویتامین D برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مکمل یار آهن و ویتامین D از سال ۸۲ در سطح مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم آغاز شد، گفت: این طرح در راستای ترویج فرهنگ تغذیه سالم و جبران ریز مغذی‌ها در بین دانش‌آموزان استان اجرا می‌شود.

اسماعیلی اظهار داشت: تغذیه سالم برای یادگیری بهتر و رشد دانش‌آموزان اثر گذار است و این طرح به دلیل اینکه زنان و دختران بیشتر در معرض کم خونی و کمبود ویتامین D قرار دارند و موجب پوکی استخوان در دوران بزرگسالی می‌شود، برای دختران مقطع متوسطه اول و دوم اجرا می‌شود.

وی به ارائه آموزش تغذیه سالم بین دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: با ارائه آموزش تغذیه سالم و رفتارهای تغذیه‌ای مناسب به دانش‌آموزان می‌توان زمینه ارائه این آموزش‌ها را به سایر اعضای خانواده در راستای ارتقا سطح سواد سلامت خانواده و جامعه فراهم کرد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری بیش از ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha