یزد با ۸۱ درصد اشتغال زندانیان رتبه سوم کشوری را داراست

یزد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها ، اقدام‌های تامینی و تربیتی یزد گفت: هم‌اکنون ۸۱ درصد مددجویان تحت پوشش این نهاد در رشته‌های مختلف مشغول کار هستند که از این لحاظ در میان استان ها در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.

به گزارش ایرنا، حسین سبزواری دوشنبه‌شب در نشست شورای قضایی یزد بدون اشاره به تعداد مددجویان شاغل افزود: به همین منظور اقدام های خوبی برای اشتغال آنها صورت گرفت.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال با همکاری سایر مراکز و موسسه‌ها در رشته‌ های متنوع از جمله برنامه هایی است که با جدیت و همراهی سایر نهادها پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت انجام امور فرهنگی و اصلاحی با رویکرد محوری در زندان ها گفت: هم‌اکنون ۴۹ هزار نسخه کتاب در دسترس مددجویان زیرپوشش این اداره کل قرار دارد که یزد از این لحاظ در میان کتابخانه‌های عمومی استان در جایگاه خوبی قرار دارد.

سبزواری، ورود گروه‌های جهادی برای انجام فعالیت‌ ها و امور مرتبط با نیاز فرهنگی و اجتماعی در زندان و حمایت مستقیم از خانواده‌های زندانیان نیازمند را با همراهی فعالان اجتماعی و همکاری مسئولان برای تحقق اهداف بیش از گذشته خواستار شد.

همچنین رییس‌کل دادگستری یزد گفت: مسیر حرکت قوه قضاییه در دوره مدیریت جدید بر اساس سند تحول قضایی است و باید با رویکرد تعالی و ارتقای عملکردها همراه باشد.  

غلامحسین دهشیری افزود: ضعف سواد رسانه‌ای در جامعه، دسترسی آسان به وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های مجازی در سنین نوجوانی، دسترسی آسان به فیلم‌ها،سریال‌های جنایی مروج خشونت و بازی‌های هدفمندی که بنیان خانواده را نشانه گرفته است باعث بروز آسیب‌هاست که این موارد از سوی دشمنان نظام دامن زده می شود.

وی به شاخص برخی اقدام رییس قوه قضاییه در دوره ۱۰۰ روزه مدیریت اشاره کرد و گفت: در حوزه حقوق عامه، تمرکز در بهبود چرخه اداری و کاهش اطاله دادرسی، بازدیدهای میدانی هدفمند و حضور در زندان‌ها با رویکرد جدید باید الگوی رفتاری قرار گیرد.

این مسئول قضایی با اشاره به اقدام خوبی که در حوزه اصلاح و تربیت زندان‌ها انجام گرفت و کسب رتبه‌های برتر در برخی شاخص‌ها گفت: همکاری قضات دادگستری و اجرای احکام با مددکاران و ملاقات با مددجویان و حضور مستمر در زندان‌ها سبب موفقیت بیشتر شد .

دهشیری خاطرنشان کرد: فعالیت هدفمند کمیسیون عفو، تلاش با برنامه ستاد دیه و فعالیت بیش از پیش انجمن حمایت از زندانیان همه دست به دست هم داد تاکنترل سخت زندان با این ابزارها و نهادها آسانتر شود.

یزد سه ندامتگاه دارد که تعداد مددجویان زندانی آن حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر است که ۶۷ نفر آنها هم اکنون به دلیل جرایم غیرعمد مالی در زندان بسر می برند.

یزد یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند و از مجموع جمعیت روستایی استان ۹ هزار نفر عشایر هستند که عمدتا در فصل قشلاق در شهرستان های خاتم و ابرکوه در نیمه دوم سال سکونت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha