کارخانه ذوب آهن اسدآباد همدان به چرخه تولید باز می‌گردد

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر حمایت از واحدهای راکد و مشکل دار گفت: کارخانه ذوب آهن اسدآباد در حال احیا است و به زودی به چرخه تولید بازمی گردد.

به گزارش ایرنا، "ظاهر پورمجاهد" روز سه شنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: کارخانه ذوب آهن اسدآباد به تیم جدیدی اجاره داده شده و در حال به روزرسانی و راه اندازی است. 

وی اضافه کرد: ذوب آهن در سالهای گذشته تولید خود را از شمش چدن به فرمنگنز تغییر داد اما با مشکل تامین مواد اولیه مواجه و تعطیل شد که به تازگی احیای این واحد در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه ذوب آهن توان اشتغال حداقل ۱۰۰ نفر را دارد که در ماه های آتی به سرانجام می رسد خاطرنشان کرد: سرمایه گذار جدید تاکنون ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده است و در مسیر احیا موانع و مشکلات این واحد را رسیدگی می کنیم. 

پورمجاهد همچنین به رفع مشکل گازرسانی به یک واحد گلخانه ای با تولید گلهای شاخه بریده اشاره کرد و افزود: این طرح تولیدی با حریم جاده تداخل دارد که در دست رسیدگی قرار گرفته است. 

وی خاطرنشان کرد: ۳۷ واحد تولیدی بخش کشاورزی در جاده همدان به ملایر واقع شده اند و با موانعی برای گازرسانی مواجه هستند که در حال بررسی است تا این واحدها بدون دغدغه فعالیت خود را آغاز کنند. 

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال تاکنون ۴۷ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده و ۱۷۷ مصوبه نیز برای گره گشایی از مشکلات صنایع و کارخانه ها صادر شده است. 

فرماندار اسدآباد چندی پیش در نشستی تعداد اشتغال مستقیم طرح ذوب آهن را  ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم را ۷۰۰ نفر ذکر کرد و افزود: در سال اول طرح ذوب آهن شهرستان اقدام به تولید ۱۰۰ هزار تن محصول فرومنگنز خواهد داشت که در سال  آینده میزان تولید سالیانه طرح به ۲۵۰ هزار تن افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha