شمار کشته شدگان آتشفشان اندونزی به ۲۲ نفر رسید

تهران- ایرنا - شمار کشته شدگان فوران آتشفشان « سیمیرو » در شرق « جاوا » اندونزی به ۲۲ نفر رسید و ۳۰ نفر نیز طی این حادثه مفقود شده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روزنامه « جاکارتا پست » اندونزی، در حالی که هنوز احتمال فوران مواد مذاب و ابرهای داغ از آتشفشان « سیمیرو » در شرق ایالت « جاوا » اندونزی وجود دارد، آمار کشته شدگان تا کنون به ۲۲ نفر افزایش یافته است و ۳۰ نفر نیز در این میان مفقود شدند. با این حال عملیات کمک رسانی و امداد نجات همچنان ادامه دارد. 

« دنیل ریزا » یکی از مقامات مرکز آمار و اطلاعات مدیریت حوادث در مصاحبه با خبرنگاران گفت: گروه امداد و نجات روز گذشته چندین جسد سوخته را که در منطقه « لومجانگ » زیر گل و لای مانده بود، پیدا کردند و ممکن است شمار افراد مفقود نیز افزایش یابد، زیرا هنگام فوران آتشفشان، فعالیت های معدنی در آن اطراف در حال انجام بوده است. 

مقامات رسمی گفتند: فوران آتشفشان « سیمیرو » موجب شد هزار و ۷۰۰ نفر خانه هایشان را ترک کنند و به مراکز تخلیه و پناهگاه ها نقل مکان کنند. بدین ترتیب صدها خانه، پل و دیگر زیرساخت ها از بین رفتند. 

« ایکو بودی لیلونو » رئیس مرکز زمین شناسی در وزارت منابع معدنی و انرژی در کنفرانس خبری مجازی گفت: هنوز خطر و پتانسیل فوران مواد مذاب با توجه به خروج ابرها و گازهای داغ از دهانه این آتشفشان وجود دارد. بنابراین محدوده قرمز که گازها و ابرهای داغ از آنجا عبور می کنند باید تخلیه شده باشند. 

روز یکشنبه سازمان هواشناسی اندونزی هشدار داد بارندگی های سنگینی در روزهای آینده پیش رو خواهد بود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha