مهارت آموزی در نظام آموزشی از ضروریات است

تهران- ایرنا- معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مهارت آموزی در نظام آموزشی را از ضروریات دانست و گفت: مهارت حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور است که می‌تواند مشکلات در حوزه اشتغال را حل کند.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، وحید یامین‌پور با حضور در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پور از دستاوردهای دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور به مناسبت هفته پژوهش و روز دانشجو بازدید کرد.

وی در این بازدید که با همراهی مهندس اردشیر عبدی و اعضای شورای معاونین و مسئول بسیج دانشجویی صورت گرفت، بعد از نشستی صمیمی، از نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان دانشکده و همچنین آزمایشگاه ها، کارگاه ها، سالن تربیت بدنی و فضاهای آموزشی مختلف نیز بازدید کرد.

یامین پور ضمن تبریک روز دانشجو و ابراز خرسندی از بازدید این نمایشگاه و دستاوردهای دانشجویان این دانشکده، در خصوص ضرورت نگاه آموزش به مهارت تصریح کرد: مهارت حلقه مفقود نظام آموزشی کشور است که می تواند مشکلات در حوزه  اشتغال را حل کند و این مساله در نظام آموزشی امتحان خود را پس داده است، هر گاه نظام آموزشی به سمت مهارتی شدن حرکت کرده است، بلافاصله نتایج خوبی را شاهد بوده ایم.

وی در ادامه نمونه آموزش های حاضر در دانشکده را نمونه ای موفق از فرایند آموزش فنی و حرفه ای خواند و فراهم آوردن زیرساخت های مناسب را ضروری دانست.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، دانشجویان رشته های مختلف فنی و حرفه ای را هدفمند خواند و تصریح کرد: وجه تمایز دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای با دیگر دانشگاه ها این است که کاملا می دانند به دنبال چه چیزی هستند، چه آینده ای را پیش رو دارند و فضا برای آنها امیدبخش و امیدوار کننده است.

وی در خصوص این نمایشگاه نیز گفت: نمایشگاهی که دیدیم نشان می دهد، سیستم در حال پویایی و کار است و از این بازدید بسیار انرژی گرفتم.

یامین پور همچنین در خصوص ایده های نوآورانه تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان در حال حاضر از ایده های خلاقانه و نوآورانه حمایت می کند و از جمله این برنامه ها می توان به طرح "منش" اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان روز گذشته (۱۶ آذرماه) به مناسبت هفته پژوهش از دانشکده فنی دولتی شهید شمسی‌پور بازدید کرد. دانشکده فنی دولتی شهید شمسی‌پور یکی از مراکز آموزش عالی دولتی در ایران است که در شهر تهران فعالیت می‌کند.

این دانشکده پیش از این یک مرکز علمی خصوصی بود که در سال ۱۳۵۳ توسط وزارت آموزش و پرورش خریداری و بعدها به وزارت علوم واگذار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha