مترو تهران میزبان هنرمندان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: همزمان با آغاز بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، متروی تهران میزبان اجرای بخش میدانی این جشنواره است.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، سید محمد نقیب در این باره افزود: به منظور ترویج هنرهای نمایشی و همزمان با بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در پهنه رودکی، ایستگاه‌های مترو تئاتر شهر و میدان جهاد صحنه اجرای نمایش‌های منتخب است.

وی با اشاره به اینکه اجرای نمایش‌های این جشنواره در مترو تهران طبق جدول دبیرخانه جشنواره، از ۱۶ تا ۲۰ آذرماه  ۱۴۰۰ ارایه می شود، گفت: علاقه مندان می توانند با حضور در ایستگاه تئاترشهر از ساعت ۱۱ و ایستگاه میدان جهاد از ساعت ۱۶:۳۰ شاهد نمایش هنرمندان و گروه‌های مختلف نمایشی باشند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: در این جشنواره مسافران شهر زیرزمینی شاهد اجرای نمایش‌های سنتی همچون خیمه‌شب بازی، شبیه‌گردانی، نقالی، پرده‌خوانی و سیاه‌بازی هستند.

به گفته وی، شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در تعاملی که با دبیرخانه بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی دارد علاوه بر اجرای بخش میدانی این جشنواره در ایستگاه‌های منتخب، در زمینه اطلاع‌رسانی جشنواره در فضاهای مترو نیز همکاری دارد.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و بیش از ۱۴۰ ایستگاه فعال است و در مناسبت های مختلف این شهر زمینی میزبان ویژه برنامه های فرهنگی و هنری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha