ساماندهی متکدیان در  اصفهان در حال انجام است
عکس تزئینی است

اصفهان-ایرنا- فرماندار اصفهان گفت: ساماندهی متکدیان  این شهرستان با هم افزایی بین بخشی در حال انجام است و به زودی این منطقه از وضعیت نابسامان آنان خارج خواهد شد.

محمدعلی احمدی روز چهارشنبه  در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: وجود گدایان، معتادهای متجاهر و کارتن خواب ها در سطح  شهر اصفهان موجب نارضایتی مردمی  و نازیبایی سیمای شهر شده است که برای رفع این موضوع نشست های هفتگی  با مشارکت و هم افزایی بین بخشی در حال انجام است.

وی بیان‌کرد: شهرداری، کمیته امداد حضرت امام (ره)، بهزیستی، نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان ارکان اصلی کمیته ساماندهی متکدیان، نشست‌های هفتگی با محوریت فرمانداری برگزار می‌کنند.

فرماندار اصفهان ادامه داد: شهرداری غربالگری گدایان را برعهده دارد ، سپس افراد بی بضاعت، سالمند و بدون سرپرست توسط کمیته امداد و بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرندو معتادان نیز به کمپ های ترک اعتیاد هدایت می‌شوند.

وی تصریح‌کرد: هر فرد حداکثر تا ۷۲ ساعت در مراکز غربالگری قرار می‌گیرد و پس از تعیین وضعیت و انجام آزمایش کرونا به محل مورد حمایت اعزام و به وضع او رسیدگی خواهد شد.

احمدی اضافه کرد: افزایش کمپ‌های ترک اعتیاد و گرم خانه ها  در اصفهان پیگیری می شود تا با اعتبارات دولتی و حمایت خیران به سرانجام برسد.

وی نبود هماهنگی بین بخشی و واگذاری بخش زیادی از امور به شهرداری و نیروی انتظامی را در طولانی شدن ساماندهی متکدیان و نیز معتادان موثر دانست.

فرماندار اصفهان در پایان این گفت وگو آماری از تعداد متکدیان این منطقه ارائه نکرد. 

شهر تاریخی و گردشگری اصفهان افزون بر ۲ میلیون تن جمعیت دارد و در زمره کلانشهرهای کشور به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha