۱۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84569543
۰ نفر

برچسب‌ها

نشست سران رژیم اسرائیل، یونان و قبرس با محور امنیت

تهران - ایرنا - سران رژیم صهیونیستی، یونان و قبرس در نشست مشترکی در شهر اشغالی قدس، درباره امنیت و همکاری نظامی گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا، به نقل از روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم اسرائیل در پایان نشست مشترک با «نیکوس آناستازیادس» رئیس جمهوری قبرس و «کریا گوس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان در بیانیه ای به نمایندگی از خود و  رهبران این دو کشور گفت: ما اذعان داریم که تهدیدات بسیار پیچیده ای منطقه را احاطه کرده است که همین امر مراقبت و توجه مشترک به موضوعات آب، هوا، بهداشت، اقتصاد و مراقبت از افراد در برابر (به زعم بنت) تروریسم را به دنبال دارد.

وی بدون اشاره به ماهیت تروریستی رژیم اسرائیل که ریشه همه بحران های منطقه است، ادعا کرد: ما شبانه روز نیروهای شرور را به عقب می رانیم و یک ثانیه هم از این اقدام دست بر نخواهیم داشت. این کار به طور تقریبا روزانه انجام می شود. در مقابله با نیروهای ویرانگر، به کار ادامه خواهیم داد و خسته نخواهیم شد.

بنت در اشاره به نشست مشترک خود با سران یونان و قبرس گفت: ما روابط خود با دوستانمان را در همه زمینه ها تقویت می کنیم. ما روابط خود را در زمینه انرژی از طریق خط  لوله شرق دریای مدیترانه به پیش خواهیم برد و همکاری را به سطوح جدیدی خواهیم رساند. ما روابط خود در زمینه امنیت، اقتصاد، فناوری، گردشگری و خدمات اضطراری را با قبرس و یونان توسعه خواهیم داد.

نخست وزیر رژیم اسرائیل در این بیانیه همچنین به «همکاری نظامی با یونان و قبرس و تمرین های نظامی مشترک" با آنها اشاره کرد و مدعی شد که این رژیم بدنبال «صلح و ثبات» است و همکاری سه جانبه آنها «به نفع منطقه» است.

سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی درباره این نشست سه جانبه منتشر شده که سران دو کشور قبرس و یونان تاکنون واکنشی به این سخنان و ماهیت نشست سه جانبه نشان نداده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha