افزایش هزینه‌ها و تورم نگرانی اصلی شهروندان آمریکایی است

تهران- ایرنا- نتایج تازه ترین نظرسنجی‌ اخیر نشان می‌دهد که مردم آمریکا به شدت نگران افزایش تورم و بالارفتن هزینه‌های روزانه هستند.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از نشریه هیل، براساس نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه مونموث، ۱۵ درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر صورت حساب‌های روزمره خود مانند خواربار و مواد غذایی را به عنوان مهمترین نگرانی در کشور می‌دانند، در حالی که ۱۴ درصد تورم را به عنوان نگرانی اصلی مطرح می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که نگرانی‌ها درباره صورت‌حساب‌های روزمره و افزایش تورم در رأس همه مسائل دیگر از نگاه رأی‌دهندگان شرکت‌کننده در نظرسنجی قرار دارد.

پاتریک موری مدیر موسسه مستقل نظرسنجی دانشگاه مونموث گفت: نگرانی درباره تورم و افزایش هزینه‌ها موضوع اصلی بحث‌های اخیر در آمریکا است.

علاوه بر کسانی که نسبت به تورم و هزینه‌های بالا ابراز نگرانی می کنند، ۴۶ درصد از رای دهندگان دولت فدرال را مقصر شرایط کنونی اقتصاد آمریکا می‌دانند و این بالاترین میزان سرزنش رای دهندگان علیه یک دولت فدرال ایالات متحده است.

به گفته کارشناسان اقتصادی، کاهش محبوبیت بایدن به طور بالقوه ناشی از مشکلات اقتصادی از جمله افزایش قیمت‌ها و تورم است که آمریکایی‌ها را در سراسر کشور تحت تاثیر قرار داده است.

طبق آخرین داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده از اداره آمار آمریکا، تقریباً تمام جنبه‌های اقتصاد ایالات متحده تحت تأثیر تورم قرار گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha