ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه همواره مستحکم بوده است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، ضمن سفر به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید گفت: ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه و مراجع عظام همواره مستحکم بوده و ما از رهنمودها و دعای خیر علمای بزرگوار قم همیشه بهره مند بوده ایم.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا از وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در دیدار با حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، نوری همدانی و سبحانی با ابراز خوشنودی از توفیق زیارت حرم حضرت معصومه (س) در ایام ولادت حضرت زینب (س) تصریح کرد: ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه و مراجع عظام همواره مستحکم بوده و ما از رهنمودها و دعای خیر علمای بزرگوار قم همیشه بهره مند بوده ایم و امیدواریم این توفیق از ما سلب نشود.
 
امیر عبداللهیان در ادامه نشست های مذکور به تحولات منطقه، اولویت دولت سیزدهم در توسعه و تحکیم مناسبات با همسایگان، تحولات افغانستان و مذاکرات وین اشاره و تاکید کرد: سیاست ما توسعه روابط با جهان اسلام به ویژه کشورهای همسایه است.

وزیر امور خارجه تقویت دیپلماسی دینی در جهان امروز را مهم ارزیابی و تصریح کرد، حوزه علمیه ظرفیت بالایی در تعامل با موسسات دینی و رهبران فکری جهان دارد و ما در وزارت امور خارجه در حد توان تسهیل‌گر این موضوع خواهیم بود.

امیر عبداللهیان ضمن حضور در مرقد مطهر کریمه اهل بیت و زیارت حرم حضرت معصومه (س) گفت و گوی کوتاهی نیز با آیت الله سعیدی تولیت آستان و امام‌جمعه قم داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha