خدمات ماندگار و گام های توسعه در خراسان جنوبی

خراسان جنوبی که از زمان تاسیس آن در کنار استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی ۱۶ سال می‌گذرد با وجود ظرفیت های متنوع اما  همواره استانی کم‌برخوردار از نظر برخی امکانات و زیرساخت‌هاست. از طرفی محرومیت‌زدایی و توسعه همه‌جانبه استان مبتنی بر ظرفیت‌ها مورد توجه دولتمردان بوده و روند جهشی ارتقای شاخص‌های خدمات زیربنایی و توسعه اقتصادی، نوید خروج از محرومیت استان را پیش روی مردم قرار داده است.
روند جهشی و جهادی خدمت‌رسانی در خراسان جنوبی زمانی بهتر مشخص می‌شود که بدانیم فقط در سه سال اخیر به ۷۳۶ روستا، ۱۰ شهر و یک هزار و ۴۲ واحد صنعتی و تولیدی استان گازرسانی شده است در حالی که سال ۹۲ فقط ۵۸ روستای خراسان جنوبی گازرسانی شده بود. رشد کم‌سابقه چهار برابری اعتبارات حوزه راه استان که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، اغلب محورهای این استان به کارگاه راهسازی تبدیل شده، آغاز عملیات اجرایی راه آهن بیرجند به سمت گناباد پس از سال‌ها انتظار، ساخت ۱۰ هزار مسکن محرومان در مناطق روستایی و آغاز ساخت 6 هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم‌درآمد فقط گوشه‌ای از خدمات ماندگار و گام‌های توسعه در استان پهناور خراسان جنوبی است که در واقع ریل‌گذاری برای توسعه پایدار در شرق کشور محسوب می‌شود.
خبرنگاران ایرنا در مرکز بیرجند تلاش می‌کنند که مهمترین خدمات و دستاوردها را در این پرونده خبری در اختیار مخاطبان بگذارند.

برچسب‌ها

اخبار پرونده